Blog

EnglishCoffee bez kávy a angličtiny

11.9.2011 v 14:12

WebExpo je akce, která každý rok rozvíří vody českého internetu. Diskusím o něm se nevyhnete, rozděluje názory tam, kde jindy vládne nudný souhlas a nutí letargické blogery hledat přístup ke svým webům a psát články. V prvních třech ročnících jsme přetrpěli dětské nemoci této konference, jenže letošní ročník vypadá, že místo vyzrálosti nastupuje puberta. Čtvrté WebExpo je teenager s naštvaným výrazem a sluchátky na uších. Neposlouchá a má pocit, že mu nikdo nerozumí. Pupínky mu vyčítat nebudeme, ale vybrat od spolužáků těžké prachy na vstupné a z nich platit večírek s tanečnicemi u tyče pro kluky z vyššího ročníku, to se nedělá!

O čem to mluvím? O akci EnglishCoffee, kterou svolal David Grudl jako reakci na to, že anglické přednášky na WebExpu nebudou tlumočené, ani s anglickým přepisem. Měli jsme si posedět u kafe a mluvit spolu anglicky. Na poslední chvíli ale byla akce přesunuta do jakéhosi baru, kde probíhala celebritní party na účet WebExpa a kde snad ani kávu neměli. Hlavně tam neměli nic k jídlu a tak jsme se hned po welcomedrinku s Denisem a Verčou přesunuli do sousední restaurace a rozjezd jsme propásli.

Když jsme se vrátili do baru, nestačili jsme se divit. Hrála hudba tak hlasitá, že nebylo slyšet vlastního slova českého, natožpak rozumět cizí angličtině, tak se původního poslání akce – rozmluvit se anglicky – drželo jen několik statečných. Ostatní se bavili jak se dalo, v čemž notně pomáhalo 20 tisíc, které WebExpo věnovalo na útratu.

V očekávání geekovské akce v hospodě a chladnějšího večera jsem si oblékla svetřík s nevýrazným výstřihem, takže mi bylo celý večer nejen strašně vedro, ale navíc jsme se vedle vlnících se dívek v růžovočerných úsporných oděvech docela nepatřičně. Nesví z pohledu na obnažená těla dívek byli zjevně i někteří muži a tak holky skončily nad ránem „oblečenější“, než na začátku – oblepené jmenovkami účastníků.

Dnes WebExpo uveřejnilo video z párty, tedy něco, kvůli čemu byla patrně celá akce uspořádána a také my jsme v jejím průběhu byli několikrát přeuspořádáváni, abychom jedni (celebrity) byli v obraze a druzí (původní účastníci EnglishCoffee) zase nebyli. Račte srovnat s tímto videem. Když budete při sledování šmrdlat přes obraz, získáte poměrně přesnou představu o čem že celá ta akce vlastně byla.

Mimochodem – kdo mi prozradí, na co je vlastně byturen.com reklama, toho zvu na panáka na akci EXWEB_PO, na kterou tímto zvu vás všechny.

Na závěr chci ještě poděkovat těm, kteří se se mnou na EnglishCoffee rozumně bavili a díky nimž jsem to nejen ve zdraví přežila, ale v rámci možností si i užila. Jmenovat je nebudu, protože mnozí by se spolu v jedné větě špatně snášeli (-:

Komentáře k článku:

Neděle 11. 09. 2011 v 15:40

Jen pár upřesňujících poznámek:

Tanečnice jsem platil ze svých osobních peněz, neb mi žádný účet nevystavily.

Nebyly nahé, ale v tanečních oblečcích.

Jídlo šlo objednat na baru z horní restaurace. Několik lidí si takhle jídlo objednalo.

Neděle 11. 09. 2011 v 16:03

Formulace obsahující výrazy o nahotě jsem změnila – takhle to opravdu mohlo být poněkud zavádějící. Děkuji za informaci, že plavkám, ve kterých se nedá plavat, se říká „taneční obleček“.

I kdyby celá takhle sranda stála z rozpočtu WebExpa jen těch 20K na útratu, stál výsledek za to? Já osobně si myslím, že ne…

avatar
pixy
Neděle 11. 09. 2011 v 19:54

OK, mám u tebe panáka. http://osocio.org/…_to_go_home/

Pondělí 12. 09. 2011 v 16:27

Zdravíme tě se Štěpánem z LA, článek se nám moc líbil a byl první, co jsme si tu přečetli. Přirovnání s pubertou je přesné. Jen bys nevěřila, jak špatně se čtou ty podtržené SPANy na iPadu :-)

Myslím si, že hodnotit, za co utrácí Vašek peníze vydělané z WebExpa, nikomu z nás nepřísluší. Jestli si zaplatí mejdan nebo koupí auto, je jeho věc. Samozřejmě vypadá to divně v konfrontaci s nářky ohledně tlumočení, ale to je docela jiná story.

Spojit EnglishCoffee a WebExpo VIP party byla moje blbost, měl jsem docela jiné představy, co nás čeká, protože jsem si pozvánku ani pořádně nepřečetl. Plán byl sednout si do nějakého bočního salonku, kde nebude slyšet hudba, ale nic takového tam nebylo. Tak jsme alespoň zažili velmi ojedinělé EnglishCoffee :-)

Na pojetí WebExpo VIP party mi uniká jedna věc: myslel jsem si, že Vašek tam chce dotáhnout zajímavé osobnosti českého netu (jako je třeba Pixy, Martin Malý, Jirka Kosek, Petr Koubský, Marek Prokop atd), aby s nimi natočil propagační videa. Nicméně tohle je muselo dokonale a pochopitelně odradit. Utáhnout někoho z nich na pití zdarma a gogo tanečnice? LOL. Tak jsem to bral spíš jako soukromou party organizátorů WebExpa loučících se s prázdninami. Videa z takových akcí bývá lepší držet v soukromí, nevím, jestli to dělá dobrou reklamu. Možná je to pro cílovou skupinu 13–19, které se to zdá WOW, nám se to zdá WTF ;-)

avatar
Martin Malý
Pondělí 12. 09. 2011 v 20:36

Tak snad ocitujeme…


Ahoj Martine,

rozhodli jsme se uspořádat výjimečnou akci, abychom pořídili ojedinělé video – upoutávku na letošní WebExpo. Měl by to být pokud možno virál. Ve videu bys měl vystoupit spolu s dalšími osobnostmi českého internetu i Ty. Dostaneš tolik prostoru, kolik budeš chtít, abys řekl všechno, co budeš chtít. Témata jsou: design webu WebExpo, tlumočení přednášek do češtiny a možná i další témata o WebExpu a webu obecně.

Jak Ti asi došlo, byl jsi vybraný, protože Tvůj názor má význam pro nás i pro celou českou online komunitu. Doufáme, že se nám povede natočit ostré, vyhraněné a díky prostoru, kde budeme točit, i stylové video. Od Tebe chceme, abys přišel a připravil si, co bys chtěl říci. Jsi pro? Budeme rádi!

Koncepci večera, jaký tu ještě nebyl, jsme vymysleli takto:

KDE: nový klub La Fuente v Dejvicích KDY: 31.8. – již tuto středu! Akce začíná ve 20:00. JAK: WebExpo platí drinky do 23:00 až do výše 20 000 Kč.

Takže co po Tobě chceme: udělej si čas, doraž, připrav si, o čem chceš mluvit. Nikoho samozřejmě do mluvení na kameru nutit nebudeme, ale každopádně se můžeš těšit, že:

  1. na místě bude tým, který Tě případné trémy zbaví,
  2. na místě budou příjemné tanečnice ve spodním prádle, které budou tancovat na baru a roznášet drinky,
  3. se bude jednat o velmi ojedinělou událost, na které se sejdou nehlasitější internetové osobnosti offline.

Prosím, potvrď nám účast co nejdříve a pokud bys měl jakékoliv dotazy, tak napiš nebo zavolej. Přihlásit se můžeš také na události na facebooku. Pokud do ní nemáš přístup, požádej někoho z nás, aby Tě pozval.

Díky za Tvůj čas a těšíme se na setkání s Tebou!


Davide, odradilo by tě to, nebo neodradilo?

Úterý 13. 09. 2011 v 22:02

pixy, bohužel už Tě někdo předběhl na Twitteru. Ale pokud to znamená, že se na EXWEB_PO ukážeš, tak máš toho panáka u mě i tak (-:

Davide, zdravím zpět do LA (-: a děkuji za komentář. Určitě víš, jak to s těma podtrhanýma odkazama je: Tohle je jedna ze syntaktických roztomilůstek Texy!, které na svém blogu prostě nemůžu odolat. (A zhoršuje se to.)

K tomu ostatnímu: Vysoká cena WebExpa byla doteď komunikována jako jediný možný způsob udržet úroveň celé akce. Takže hodně lidí, kteří zaplatí plné vstupné, to berou jako příspěvek na něco, co má smysl a jinak (s nižším vstupným) by to nevzniklo. Jenže po akci jako je tahle VIP párty znamená najednou vysoké vstupné „My jsme strašně cool a vy platíte velké peníze, abyste mohli být jako my.“ Chápu lidi, kteří se pak cítí podvedeni, a je mi docela šumák, jestli jim/nám přísluší nebo nepřísluší hodnotit za co Vašek peníze utrácí. Jo a taky mi vadí, že Albert za moje peníze tiskne modrý debílky na kartičky a pak mi je ještě nutí zpátky.

Jinak doufám, že se povede ještě někdy zorganizovat EnglishCoffee, které bude víc anglické. Na té kávě zase tak netrvám (-:

Martine, děkuji za „odtajnění“ zvacího dopisu. Co mi ale vrtá hlavou: viděla jsem tam i Petru Větrovskou – strašně by mě zajímalo, jestli ji taky lákali na tanečnice ve spodním prádle. (-:

Úterý 13. 09. 2011 v 22:30

Doslova pár hodin před odletem jsem dal administrátorská práva @DiseaseZoe a slíbila #EnglishCoffee zorganizovat. Pokusím se do toho přinést nějaké americké móresy :-)

p.s.: VIP party alespoň zprůhlednila komunikaci a příště nebude nikdo naivně věřit kecíčkům a brečíčkům.

Středa 14. 09. 2011 v 13:33

Dobré odpoledne všem i Vám, milá Žirafko. Jídlo si bylo možné objednat u nás, kdo si řekl, dostal celkem fajn pizzu z Ambiente Pizza Nuova, na kterou jsem zval já osobně. Takže mě mrzí, že jsem se Vás nezeptal, co si dáte, ale nějak jsme se nestihli představit. Doufám, že to brzy napravíme. Rád Vás kdykoliv poznám.

Středa 14. 09. 2011 v 14:12

Pane Prchale, co se týká jídla, tak jsme se hned ze začátku po nějakém sháněli. Museli jsme se připomenout, abychom vůbec dostali jídelní lístek, když jsme si vybrali (z docela zoufalé nabídky), nevěděli jsme komu říct, nebo jestli se nás někdo přijde zeptat. Po chvíli tápání jsme se nakonec rozhodli jít jinam, protože jsme se domnívali, že s takovým přístupem bychom jídlo dostali nejdřív za hodinu. A my jsme měli opravdu hlad.

To, že v baru nebylo jídlo nikomu nevyčítám. Když už něco vyčítat, tak především ubohost celé akce a absolutní minutí se cílovou skupinou. Jestli jsem to dobře pochopila, tak nápad uspořádat fríkulínskou akci se sexy holčinami ve spodním prádle a chlastem zdarma se urodil ve vaší agentuře. Pokud je to tak, můžete mi prosím říct, jestli jste dopředu počítali s tím, že na této akci budou i ženy, nebo to měla být čistě pánská záležitost?

avatar
David Grudl
Čtvrtek 15. 09. 2011 v 09:55

Žiravko, tohle fakt nemá smysl vyčítat WebExpu ;) Maximálně tak můžu řešit s Vaškem, že slíbené tiché prostředí tam nebylo a tudíž mě tam neměl lákat s EnglishCoffee, což mě trošku štve, ale mělo mě to trknout, takže to beru jako svoji chybu. Nicméně průběh VIP party byl dle mého naprosto v normě. A jak jsem psal dřív, pokud si někdo myslí, že WebExpo je charita, tak smile, ale to je jen jeho problém.

Jiná věc je, že Vašek je největší PR trotl v ČR a dostane se do učebnic hned za kapitolu @aktualnecz :) Jiná věc je i to, že výsledné video je výblitek, který musí rozumného člověka odradit spolupracovat s agenturou, co ho vytvořila (a vubec prisla s timto způsobem lákání celebrit). Ale za uspořádání podobné party thumb up, byť jsem měl být tou dobou jinde na EC.

Čtvrtek 15. 09. 2011 v 21:02

Nojono, já už to neřeším, ani nevyčítám. Od minulého komentáře se ke mě doneslo, jak prý vlastně byla VIP párty myšlena a i když je to pro mě jako z jiného vesmíru, tak asi chápu „co tím chtěl básník říct“.

Davide, možná bych mohla být naštvaná na Tebe, ale nejsem. Nebo aspoň ne moc. Anglické EnglishCoffee snad ještě nějaké bude a i pro mě byla takhle party přinejmenším zajímavá zkušenost. Setkání třetího druhu, nebo jak se tomu říká. A seznámila jsem se s lidmi, které jsem chtěla poznat naživo, což je taky fajn.

Pátek 16. 09. 2011 v 12:55

Mozna bychom se mohli anglicky bavit i na EXWEB_PO? :) Je tu docela klid a zrovna ted tu nekdo objednava v anglictine :)

avatar
martin
Neděle 18. 09. 2011 v 07:43

typicka reakce ceskeho zbohatlika. mame penize, tak se zajdem ozrat do bordelu. po tom prece touzi kazdy vip! presne totez jsem zazil ve svem prvnim zamestnani u zbohatliku. za prvni penize bmw, pak bary, bordely a pak to slo cele ke dnu :)