Blog

WebExpo 2010 – za 4 dny

19.9.2010 v 23:23

Na úvodní stránce WebExpa se píše „4 dnů zbývá“ a přitom je to teprvne čtyři články zpátky, co jsem psala o minulém WebExpu. Nojo, elitní blogerka ze mě asi fakt nebude (-;

Rozhodování, jestli se letošního WebExpa zúčastnit, bylo docela složité. Pobavilo mě, když jsem v poště vyhrabala loňský mail Vaškovi, ve kterém jsem loudila slevu pro ženy na mateřské. Ze dvou tisíc na pětistovku. Letos stojí WebExpo bez DPH 5000 Kč!

Je to moc, nebo ne? To je otázka, na kterou si musí odpovědět každý sám. WebExpo má tolik různých aspektů, že si ho každý účastník může prožít úplně po svém.

Jak už jsem psala vloni, nejsem vůbec auditivní typ a ze všech přednášek, které jsem za svůj život absolvovala (a že jich málo nebylo), mi v hlavně utkvělo jen pár. Takže přednášky mě sice zajímají, ale není to pro mě hlavní lákadlo a známá jména zahraničních speakerů mě nechávají chladnou. O to víc je pro mě důležitá atmosféra a setkání s lidmi. Mezi plínkami, hrnci a pískovištěm člověk moc geekovských podnětů nepochytá. Občas zjišťuji, že mi chybí. WebExpo je asi nejlepší nakopnutí do mého oboru, jakého se mi může za celý rok dostat. Jenže k tomu by mi bohatě stačila malá akce, ne konference světového formátu, kterou z WebExpa chce udělat Vašek Stoupa. I když Vaškovi v jeho plánech fandím, trochu se bojím, že WebExpo začíná být něčím, co už nebude pro mě. Je sice pěkný, jak vychází v porovnání s jinými akcemi levně, ale pravda je taková, že ani na jednu z jmenovaných konferencí by mě nenapadlo jet. Já se prostě jen chci vidět s těmi pár odborníky, co je znám z internetu, trochu pokecat, dozvědět se, co je nové, krapet se nechat vydepatat tím, jak jsou ostatní dobří a kapánek se namotivovat. Jenže za 5 tisíc plus dépéhá? Ehm… To asi ne.

Kdo mě zná, ten ví, že dlouhé rozhodování mezi dvěmi možnostmi není nic pro mě. Daleko lepší je přece hledat další cestičky. Třeba přes to, že studenti PEF ČZU mají vstupné za 500. Tak jsem hned začala lustrovat stránky ČZU skrzevá nějaké dodatečné přijímací řízení. Jenže, jak jsem zbrklá, tak jsem si nevšimla, že cena 500 Kč není pro celou ČZU. Když jsem na to přišla, bylo už pozdě, už jsme byli s Michalem pevně rozhodnuti přihlásit se na obor „Poradenství v odborném vzdělávání“ na Institutu vzdělávání a poradenství. Za poplatek 550 Kč na osobu a pár večerů nad středoškolskou matikou jsme si vysloužili 1.-2. a 7.-8. místo ze stodvaceti uchazečů a tím pádem studentskou slevu 2000 Kč na WebExpo. Hezký, ne?!

Jenže pak jsem se do těch pokusů na snížení dopadu WebExpa na náš rodinný rozpočet krapet zamotala a výsledek je, že teď mám navíc jeden lístek i s routem, který nevyužiju. Na začátku září se totiž na FaceBooku WebExpa objevila výzva, že odvážlivec, který natočí nejlepší video s tím, proč by měl dostat lístek na WebExpo, jej opravdu dostane. Účast nebyla zrovna masová a navíc nakonec byli výherci dva, takže jsem uspěla i já se svým videem, kde jsem tvrdila, že bych si za ušetřené peníze zašla ke kadeřnici a případně koupila něco pěkného na sebe, abych mohla na WebExpu předvést, že i ženské od počítačů mohou být hezké. Blbka jsem! Nenapadlo mě, že zaplacené vstupné, které jsem zaplatila narychlo 31. srpna, mi už nikdo nevrátí. Odbarvit na blond bych si u té kadeřnice zasloužila! To mi teda naštěstí rozmluvila… Dopadlo to takhle:

Docela dobrý, ne? Teda jako není to úplně ono, co jsme chtěla, ale když se na WebExpu ještě učešu, tak to bude fajn. Cena 1200 Kč.

A taky jsem si v sekáči koupila moc pěkný těhotenský triko. Cena 175,– Kč.

A pak, že prý jsme si toho za studentské vstupné navymýšlela moc. ((-;

Jenže, co teď s tím lístkem? Jako sorry, ale fakt bych ho nejradši prachsprostě prodala.

Bude to taková jakoby inverzní aukce:

do pondělí 20.9. 12:00
za cenu, kterou jsem zaplatila já – 2280 Kč
pondělí 20.9. 12:00 – úterý 21.9. 0:00
za 1925 Kč (cena za kadeřnici, triko a přijímačky na VŠ)
úterý 21.9. 0:00 – úterý 21.9. 12:00
za 1375 Kč (cena za kadeřnici a triko)
úterý 21.9. 12:00 – středa 22.9. 12:00
za 1200 Kč(aspoň za tu kadeřnici)
středa 22.9. 12:00 – čtvrtek 23.9. 0:00
za 550 Kč
čtvrtek 23.9. 0:00 – …
si normálně trhněte nohou a na raut vezmu svoji maminku! (-;

PRODÁNO, UŽ SE NEOZÝVEJTE!

Systém je jednoduchý. Kdo dřív přijde (napíše), ten dřív mele. Můžete mi napsat zprávu na FaceBooku nebo email na zirafka@zirafka.cz, nebo sem do komentářů.

Tož na WebExpu na viděnou! (-:

Komentáře k článku:

Pondělí 20. 09. 2010 v 00:44

Na vás holkám ty kadeřnice hrozně rejžujou. Barva stojí < 100,–, pokud se nepletu. :o)

Pondělí 20. 09. 2010 v 01:31

Barva za < 100,– by mi rozhodně na vlasech nedržela. Kadeřnice většinou používají přípravky pro profi použití a ty jsou dražší než drogerce. Navíc mám dost dlouhé vlasy, takže barvy se na mě vyplácá poměrně hodně… Na střihu si taky dala záležet… Že je to dost peněz, to je zase na jiný povídání. Ale že by si na mně paní kadeřnice namastila kapsu, to mi tentokrát nepřišlo…

avatar
Leguan
Středa 29. 09. 2010 v 07:40

No dopadlo to dobre s tymiu vlasmi, ale blond u Teba by bol dobry ulet :)

Inak :) supr © RadekH: „Žirafka je moje nejoblíbenější těhotná žena na WebExpo. Pořád se usmívá!“

avatar
michal
Čtvrtek 24. 03. 2011 v 01:13

Jééé, tady už se zase bloguje!

Neděle 26. 06. 2011 v 05:37

Download movie In Dvd Quality 5 Days of August Website To Watch Movie 5 Days of August Download Full Movie Film Posters 5 Days of August Download Full Movie Watch Full Film Good Quality http://www.flixya.com/…Good-Quality 5 Days of August Video Download http://mixed.berkeley.edu/…ugust_online 5 Days of August Imdb http://wiki.ferris.edu/…ust_download Where Can I Download 5 Days of August