Blog

WebExpo 2009

21.10.2009 v 25:30

Jsem plná dojmů z WebExpa! Přímo jimi přetékám. A přetékám natolik, že se mi tento přetok ani po několika pokusech nepovedlo nacpat do 140ti znaků. Takže přichází opět na řadu blog.

Nejprve vám ale musím trochu přiblížit svůj vztah k přednáškám, školením a podobným akcím: Rozhodně nejsem auditivní typ a když mi někdo něco vysvětluje, nechytám se, jsem zoufalá a nakonec zpravidla volím nějakou únikovou reakci. Tedy buď začnu dělat blbosti, nebo usnu. Na konferencích dávám přednost tomu druhému způsobu. Já, která za běžných okolností trávím neúspěšným usínáním několik hodin denně, při přednášce usínám s rozsvícením prvního slajdu. Nevěříte?

Fotil Ondřej Mirtes. Děkujeme.

Vyzbrojena letitými zkušenostmi a malým nepředvídatelným dítětem jsem se tedy těšila spíš na „dění okolo“((Konečně vím, že se tomu odborně říká networking a že v tom nejsem sama, tak se za to už nestydím.)). Nakonec se mi ale povedlo několik fragmentů přednášek absolvovat a odnesla jsem si z nich víc, než jsem očekávala. Přednášky byly dlouhé 45 minut, což mi přijde docela málo, ale v konečném důsledku to pro mě bylo přesně to, co jsem potřebovala. Žádné dlouhém výklady a poučování. Místo nich jen stručné přehledy a ochutnávky, někdy i jako bonus zajímavá show. To je asi to, co se ni na WebExpu líbilo nejvíce.

Fotil MadČiapka. Děkujeme.

Co jsem tedy stihla:
pátek mě totálně dostala Molly E. Holzschlag. Ne, že bych se dozvěděla něco nového, ale vidět vidět na vlastní oči webovou clebritu a navíc ještě natolik charizmatickou, to stojí za to. Obdivuju Molly. Vypadat za pár let jak ona a sršet její energií, budu šťastná. A nejen já (-: Navíc Davídek spinkal, takže jsem se mohla věnovat naplno přednášce. Na následující panelovou diskusi už se bohužel probral. Vypustila jsem ho na koberec, kde se mu moc líbilo. Bohužel si mezi těmi všemi usmívajícími se vstřícnými posluchači vybral sveřepého nerda sedící poblíž a začal mu intenzivně slinit na nohavici. To se mi ještě povedlo ukočírovat, dál jsem poslouchala diskusi, fandila Tomovi Krchovi obhajujícímu Flex a RIA, ale nakonec Davídek začal příliš vstupovat do diskuse, tak jsme raději přešli do předsálí a bavili se dál tam. Pak už následovat raut, což pro nás znamenalo přesun domů.

Sobota dopoledne se pro mě nesla ve znamení webdesignu, a to především proto, že si Davídek oblíbil koberec na podlaze v aule a šlo ho tam docela dobře usměrňovat. První přednáška o CSS frameworcích mě sice těžce zklamala, ale odpolední přednášky o webových fontech a sémantickém webu se mi líbily moc. Navíc Davídek spinkal, takže jsem dokonce mohla poslouchat i na víc než půl ucha. Před obědem jsme vyrazili i na přednášku Petra Máry o GTD, na kterou jsem se hodně těšila, ale bohužel mrňous lozil před katedrou tak nahlas, že jsem pak raději odešla. Doufala jsem, že Davídek vydrží spát i na přednášce svého oblíbeného strejdy Davida Grudla, ale bohužel se tak nestalo a o převratných novinkách v Nette jsem se nic nedozvěděla.

Fotil MadČiapka. Děkujeme.

Po čtvrté hodině odpoledne Davídek začal dávat najevo, že ho konference nebaví už zcela nepřehlédnutelným způsobem. Zachránil nás přerostlý iPhone zvaný též Microsoft Surface. Na něm a s pořádnou dávkou „neplněných croisantů“((Mňam, mňam, moje nejoblíbenější)) jsme to vydrželi až do večera.

neděli už jsem zůstala s Davídkem doma, ale odpoledne přijel Michal i s Hankou, Martinem Mayerem a Jirkou Kneslem na vegetariánský oběd (polévka Minestrone, brokolice s holandskou omáčkou) a následně večeři (hrachové krokety v sezamu s olivovo-česnekovou omáčkou).

Báječný víkdend, zakončený příjemným posezením s přáteli. Co víc si člověk může přát?! Snad jen to, aby mě brzo přešlo programátorské nadšení, kterým jsem se na WebExpu nakazila, a abych se zase dostala k žehlení a praní.

Děkuji moc všem, kteří se na organizaci WebExpa podíleli! A Vaškovi speciálně i za slevu pro ženy na mateřské. Příští rok ji snad už potřebovat nebudu, rozhodla jsem se totiž, že si při mateřské dokončím školu! (-:

Komentáře k článku:

avatar
Víťa
Čtvrtek 22. 10. 2009 v 18:47

Žirafka se vrátila! :-)

avatar
dadk
Čtvrtek 22. 10. 2009 v 18:59

Ja tiez nie som auditivny typ, pozornost mi vydrzi asi 4 sekundy, ale pomaha mi pisat si poznamky, alebo si popri prednaske kreslit:)

avatar
Marco
Čtvrtek 22. 10. 2009 v 19:03

Yo, yo. Nenapodobitelna, prudko vtipna a vyrecna Zirafka, vzor vsetkych blogeriek-amaterok je spat :) A este by si mohla postnut recept na tie hrachove krokety :)

avatar
Martin Štěpař
Čtvrtek 22. 10. 2009 v 20:20

Recept +1 =)

Čtvrtek 22. 10. 2009 v 21:12

Sice mi pojem auditivní typ nic neříká, ale po zhlédnutí dvou ilustračních fotek nechápu, jak jsi mohla projít školami českého školství :)

avatar
zirafka
Čtvrtek 22. 10. 2009 v 21:38

Marco, Martine, recept dodám. Prosím o chvíli strpení.

Borku, já jsem naštěstí chodila na VŠ, kde se moc na přednášky nemuselo. A kdyz už jsem se byla někde vyspat, rozhodně jsem nebyla jediná… (-: