Blog

Předmluva k pátému doplněnému vydání

16.10.2009

Moji milí –čtenáři– návštěvníci,
rozhodla jsem se opět zabydlet svůj chátrající virtuální domov a zase znova začít něco psát. Je to docela hloupé a směšné, ale uvědomila jsem si za jedné že svých bezesných nocí (teda konkrétně zrovna před chvílí kolem půl třetí) že už pěkných pár let velmi toužím po tom mít úžasný blog. Ono to teda zní pitomě to „úžasný“, jenže žádné vhodnější přídavné jméno mě nenapadá. (Leda, že bych si nějaké vypůjčila od BarneyhoHIMYM). To je totiž na delší povídání, jak bych si ten svůj blog představovala. Je velmi pravděpodobné, že vás to nebude zajímat a tak to klidně můžete přeskočit. Jen upozorňuji, že v tom případě tady dnes už nic nového nenajdete. Maximálně váš komentář. Pokud si ho sami napíšete.

Jaký by měl být můj úžaskvělý blog?

1, krásný – hezký design, v textech krásné poutavé autorské fotky, učesaný, uhlazený, ale přitom přiměřeně rozverný.
2, chytrý a vtipný – vše co na něm bude by mělo mít hlavu a patu, nebo aspoň rozumný důvod. To humorosršení, to snad ani popisovat nemusím.
3, užitečný – chtěla bych na něm mít snad všechno, na co jsem přišla, co jsem vytvořila, a co by se mohlo někomu hodit. (například mně, až to moje hlava děravá zapomene)
4, kontinuální (nebo jak to nazvat). Nechci publikovat X článku do týdne nebo do měsíce. Asi ani není nutné, abych psala pravidelně. Hlavní kámen úrazu mého blogování je totiž v tom, že nemám ani potřebu, ani schopnost psát. Ale to není až takový problém. Vlastně by mi stačilo, kdyby měl můj blog pouze jeden začátek. Ne tucet nových začátků jako třeba tento. Nedávno jsem si procházela své staré zápisky od roku 2002. (Teda konkrétně dnes kolem půlnoci.) Vyhovuje mi, že to mám za hodinu celý přečtený. Jen mě tam štvou ty stálý plky o tom, jak jsem dlouho nepsala a jak zase začínám psát. Kdo to má číst, když to ani mě nebaví?! No řekněte, baví vás tento článek? No tak vidíte!

Tak abych to už nějak rychle uzavřela, ne? Prostě si moc přeju mít „smart & sexy“ blog. Takového křížence mezi Tofu007 (1), La Trine (2), Cuketkou (3) a SuE webíkem (4). V poslední době se mi daří spousta věcí, co mi vždy dělaly problém: zvládám uklízet, vařit, prát a žehlit, nekoušu si nehty, odpovídám na maily a nenabírám si víc věcí, než mám šanci stihnout. Tak by se mi snad mohlo i povést toho podvraťáčka vypiplat. Držte mi palce a stůjte vytunění!

Komentáře k článku:

Pátek 23. 10. 2009 v 18:52

Drzim palce, rad sa sem zase budem vracat.