Blog

FAQ část druhá: Proč nebloguješ?

19. 10. 2007

V druhé části našeho seriálu se podíváme na další zapeklitou otázku. A odpověď nám napoví pohled na moje ruce.

Nehtíky

Moji milý čtenáři, kteří dnešní spot neoceníte a milé čtenářky, které sem nechodíte, vězte, že jsem si nechala udělat nové nehtíky. Toto zjištění vám zajisté na mysl přinese další otázky, které bychom mohli zvládnout také odpovědět v dnešním dílu seriálu.

1. Není to nepraktické?

Kdepak, právě naopak. Umělé nehty „tříbí inteligenci a zručnost“((viz cheaty na konci článku)), která se pak v jedinečném celku snoubí s krásou a elegancí jejich majitelky. Pokud se tříbení inteligence a zručnosti zase tak úplně nazdaří, může majitelka dlouhých nehtů vypadat „tak trochu bezbranně“((pánové nebojte se, umělé nehty skutečně není vhodné používat jako zbraně, jejich oprava je dost drahá záležitost, tak proč utrácet, když jedno kopnutí do správných míst nic nestojí)), což také není k zahození. Jo, a hlavně se do nich nedá kousat.

2. Dá se s tím vůbec psát?

Ne, nedá. Proto taky nebloguju, žejo. Na klávesnici to strašně klouže, z mobilu mám oba palce nějak divně zahnuté a chytá mě do nich křeč, tužku stěží chutnu do prstů. Ale dá se zvyknout. Taky to způsobuje jednu roztomilost: Když píšu smajlíky, tak mi malíček po dvojtečce zklouzává na písmenko „P“ a dělá mi smajlíky s kšiltovkou, kterou jsem v poslední době shodou okolností začala nosit a prý mi sluší (-:P

3. Proč sis je nechala udělat?

Protože se nedají kousat. A taky protože jsem byla v Teplicích.

Teplice, to vám je zvláštní město. Tam vám mají strašně zajímavě rozdělenou práci. Aktivně se práci věnují pouze Vietnamci, zatímco původní obyvatelé mají na starost stěžování si, posedávání na lavečkách a alkoholismus. Ženy, které se ještě udrží na nohách, postávají u silnice a mávají na projíždějící auta. Na domorodém obyvatelstvu oceňuji to, že se svojí činnosti věnují po celý den se stále stejným nasazením. Asi jim to dost sype, jinak nevím, proč by to dělali.

V Teplicích jsem si chtěla koupit kabelku. Pokud možno takovou, aby nevypadala jak od Vietnamců. To se ale dělá strašně těžko, když jiný obchod, než vietnamský, není k nalezení. Jako vedlejší produkt hledání jsem ale našla nehtové studio. Hrozně mě zajímalo, jak vypadá nehtové studio v takovém exotickém kraji. V Brně jsem byla u nehtářky před svatbou, na kterou jsem se tam vybavila nádhernými drápky v celkové hodnotě 1200 Kč. V Teplickém nehtovém studiu na mě čekalo pět natěšených Vietnamek, ochotných mi splnit první poslední za předpokladu, ze se navzájem pochopíme, co by to první a poslední asi tak mělo být. Zcela upřímě obdivuju lidi, kteří jsou schopni žít v cizí zemi, pracovat denně se zákazníkem a přitom neumět ani řeč té země, ani anglicky. Teď mě napadlo, že jsem na nich ještě mohla otestovat němčinu, ale taky nevím, jestli bych pochodila. Vietnamské slečny hlavně vypadaly tak, že nemají narozdíl od svých českých kolegyň, ve zvyku svým zákaznicím převyprávět posledních deset dílů jejich oblíbených telenovel a ukončit to ujištěním, že ony se na to stejně nedívají. Což jsem kvitovala s povděkem.

Moje váhání při pohledu do ceníku nehtářky pochopily tak, že mám problém s jejich cenou a briskně mi slevnily 600,– Kč o třicet procent. Když jsem jim řekla, že spíš váhám nad délkou procedury, vrhly se na mě dvě a za necelou hodinu jsem měla precizně udělané nehty i s francouzským lakem a malovanými kytičkami gratis. Za 400,– korun. Padesátku navíc jsem jim musela nutit. Pak jsem vypadla na ulici mezi smradlavý domorodce, kteří ze sociálních dávek plní odpadkový koše prázdnýma flaškama od chlastu. Za zády nehtové studio, které má za hodinu tržbu čtyři stovky, musí z toho zaplatit materiál, nájem a plat pěti šikovných holek. No jak říkám, Teplice jsou fakt divný město.

Takže pokud budete mít někdy cestu přes Teplické Trnovany a budete chtít vyzkoušet nehtovou modeláž, zastavte se tady.

.

Achjo. Já jsem zase zapomněla, že jsem chodí samí chlapi. Tak tam pošlete manželku, přítelkyni, milenku, sestru, matku, babičku, tetičku nebo prostě někoho vhodného. Ale radši ne všechny naráz. To by si mohli těma novýma nehtama hned vyškrábat oči a to by byla škoda.

Na závěr pár rad pro život s dlouhými nehty

  1. Davejte bacha, kam strkate prsty, pekelně to bolí.
  2. Zapomeňte na bowling, horolezectvi a klavír
  3. Zato výborně se s těmi nehty odstraňují usazeniny ze sporáku. Ovšem dolů z nehtů to už jde hůř
  4. Čudliky na přechodech pro chodce a na splachování! Tak ty se mačkají kloubem, ne nehtem.

A na úúúúplný závěr

…ještě něco k tomu (ne)blogování. Slíbila jsem, že opráším některé své zápisky ze starého blogu. Nevím, jak to udělat originálně a vtipně, tak je prostě jen tak nenápadně šoupnu do archívu.

Pár odkazů na to, co jsem vlastně slíbila. Sliby chyby… Achjo (-:

Komentáře k článku:

Pátek 19. 10. 2007 v 22:05

Jojo, nedávno jsem tam byl taky (v Teplicích, ne v nehtovém studiu). Oni tam holt asi neměli jinej způsob obživy než cestovní ruch (zahraniční)- tak to takhle dopadlo. Na druhou stranu, poblíž bydlí příbuzní mojí „skoromanželky“, jsou starousedlíci a jsou úplně normální.

Sobota 20. 10. 2007 v 08:27

Obdivuju a neni mi jasne, jax dokazala s tema nehtikama napsat takle uuuuzasnej clanek q:-)

avatar
lední brtník
Sobota 20. 10. 2007 v 13:57

já jsem na fotce čekal nějaké žirafí kopýtko už ani žirafy nejsou čím se zdají být

Neděle 21. 10. 2007 v 20:10

Pročpak máš na fotce sundaný snubáček?

Neděle 21. 10. 2007 v 20:11

Žiráfka se opaluje s prstýnkem!

PS: Prvně jsem se obával, že chceš vyprovokovat k psaní pár lidí…

Úterý 23. 10. 2007 v 14:17

Ty nehty se nedají kousat? Tak to jsou pak nanic, ne?

Úterý 23. 10. 2007 v 16:29

Nedají se kousat, nedá se s nimi hrát na kytaru a na nic – noční můra pro lišky. Nevozte mě prosím do Teplic, rycpic.

avatar
Lucka
Neděle 30. 12. 2007 v 21:04

Každý město je něčím zvláštní,ale nemyslim si,že zrovna Teplice jsou tak hnusný,jak jste tady napsala.Jsou horší města a místa,než Teplice…a neříkám to jen proto,že tu bydlím :-P Ale jinak pěknej článek;-)

Sobota 2. 02. 2008 v 20:32

Lucko, objevila jsem az ted tvuj komentar, takze je asi nepravdepodobne, ze by sis jeste precetla odpoved, ale kdyby nahodou…

Casy se meni (-: taky uz mi Teplice neprijdou tak hnusny jak driv. Teda, ne ze bych tam bydlela, ale…

Dik za komentar (-;

Pátek 17. 10. 2008 v 10:56

Ahoj mám taky gelíky a nemám stím žádnej problém ani psaní na počítači a nevadími a to mám dlouhé fakt dlouhé drápy. Výborně se snima pleje na zahrádce, jsou jak hrábě.I když kecám spadla mi koruna na dlažbu v obchodě a honila jsem jí na zemi nešla potvurka vubec zvednout a lidi se bavili na muj učet.Nikdo se ani neobtěžoval mě zachránit.Ale jinak jsou nechtíky super Sia