Blog

Bylo to dobrý…

2. 9. 2007

…teda až na to, že je mi teď není moc dobře. Dark Side Of The Moon v Žatci a PWP.

Právě jsem se vrátila z neuvěřitelně nabitého víkendu. V pátek hrálo na Dočesané v Žatci uskupení skládající se z bratrů Kašparových, Filipa Benešovského a dalších dvaceti(!) lidí Dark Side Of The Moon. Protože jsem z koncertu v Plzni byla nadšená, nemohla jsem se nechat ujít ani toto vystoupení a ještě jsem nalákala další tři kamarády ze Slovenska. Bohužel tentokrát nemám skutečně žádné fotky. Můj foťák je na dovolené a Rojův se mi prý povedlo málem rozbít, tak se ho radši ani nebudu ptát, jestli z těch mých pokusů něco vyšlo. Po měsíci se mi ale povedlo překódovat video, které jsem natočila v Plzni, takže si můžete užít Welcome To The Machine v podání téhle bandy výborných muzikantů.

Mám pocit, že v Žatci se hudebníci předvedli ještě líp než v Plzni. Na už tak přecpané pódium si přivedli další účinkující – smyčcové kvarteto, vylepšili efekty a hlavně předvedli spoustu nových písniček, takže celé vystoupení i s přestávkou trvalo skoro tři hodiny. Bohužel mi ale stejně přijde, že koncert v Plzni byl podstatně lepší, než ten na Dočesané. V Plzni jsem byla rozmrzelá, když jsme půl hodinu před samotným vystoupením museli sledovat jak se stále něco nastavuje, zkouší a přeštelovává. Tohle v Žatci neproběhlo a je to škoda. Ozvučení koncertu bylo totiž podle mě mizerné. Zpěv nebylo slyšet, zatímco ruchy byli tak hlasité, že jsem myslela, že se mi rozskočí hlava. Na hlasitou hudbu si člověk zvykne, ale u neznámých písniček jsem byla vyloženě vyčerpaná z toho, jak jsem se snažila přes hlasitý doprovod slyšet to, co dělá z hluku písničku. Fakt škoda. Škoda ztracených hlasů těch výborných vokalistek. Škoda sól, která nebyla slyšet… Nezbývá než doufat, že se tahle jedinečná skupina hudebníků sejde znovu a příště to bude zase lepší. A vy si to už taky nenechte příště ujít (-;

V programu Dočesané jsem si také všimla, že v sobotu má vystoupit skupina Alphaville. A teď jsem si u Laca přečetla, že to taky stálo za to. No co se dá dělat?! Kvůli jednomu „Forever Young“ přece nevynechám PWP. A tak jsme kolem jedné ranní vyrazili ze Žatce zase na východ. V Holicích mě kamarádi odložili v autokempu a odjeli do Brna. To bylo z pátku na sobotu někdy okolo čtvrté ranní. A víc se toho ode mě o PWP nedovíte. Snad jen tolik, že jsem nikdy netušila, že existují až tak škaredá slova jako třebááá… no třeba plůtek.

P.S: Hodně toho svým čtenářům dlužím. Davidovi 300 korun, Kahimu 104 korun, Piximu turka, Rojovi klip a dál už nevím. A protože Arthur celé naší komunitě promluvil do srdce a připomněl, že v pátek byl Mezinárodní den vzájemné blogerské lásky a kdoví čeho ještě, chtěla bych vás o něco požádat. Pokud máte pocit, že vám také něco dlužím a že jsem na to zapomněla, prosím připomeňte mi to tady z komentářích. Já už si totiž vůůůbec nic nepamatuju! Karrrambááá!!!

Komentáře k článku:

avatar
Ten, jenž jest Beze slova
Neděle 2. 09. 2007 v 22:00

A to si ještě vem blůtek se šlehačkou, to je teprv něco…

Neděle 2. 09. 2007 v 22:04

Tohle mi nikdy moc nešlo. Chrhle chrchle… Ehm… … … … … Karamba.

Pondělí 3. 09. 2007 v 12:25

Je vidět že jsi do celkové dlužné částky zapomněla přičíst moji sazbu za manuální práce typu „vyrábění ohrádky k posteli, aby deťátko nevypadlo…“ … navíc v nočních hodinách.

104,– je oproti tomu nic.

Pondělí 3. 09. 2007 v 12:35

[kahi] O tom se gentlemansky mlčí. My jsme si s Brblou taky nic nefakturovali za support ;-)

Pondělí 3. 09. 2007 v 13:01

[Pavle] Jasně, jen jsem připomenul své zásluhy a teď už se chystám gentlemansky mlčet :-).

Pondělí 3. 09. 2007 v 14:18

Ale ustálas to skvěle – vzhledem k tomu, že tě k ničemu nevyprovokovalo ani to modré cosi s modrým ananasem, tak nějaký plůtek jistě nemá šanci.

Pondělí 3. 09. 2007 v 14:43

Ten Laco! On něco napíše o něčem co za nic nestálo a nějací čtenáři v tom něčem najdou, že to stálo za to.

NĚCO je špatně.

Pondělí 3. 09. 2007 v 16:51

2Laco> Ahaaaaa… Jsem si ti přečetla ještě jednou. Tak teď jsem konečně klidná, že opravdu PWP byla tím nejlepším místem, kde jsem mohla v sobotu být. Ale zato ty bys měl litovat, že jsi nebyl na Dark Side Of The Moon (-;
To něco, co je špatně… Tipuju, že špatně je to, že špatně komentuju blogy, když je mi špatně. (-:

Čtvrtek 6. 09. 2007 v 17:04

Co je na těch hudebnících tak výjimečného?? Že dokáží zahrát píseň od Pink Floyd?? Umění je ji napsat ;). Měl jsem tu možnost být na pražském koncertu Rogera Waterse a myslím, že tohle se nedá srovnat ;).

Pátek 7. 09. 2007 v 12:35

Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat!

Ano, KlepeTo, myslím, že máš pravdu. Tohle se nedá srovnávat. Jen mi ale vrtá hlavou, proč to děláš. (-;

Co je na těch hudebnících vyjímečného? No třeba právě to, že dokáží zahrát píseň Pink Floyd. Napsat ji, to je určitě umění, o tom není pochyb, ale já jako konzument si spíš vychutnám tu píseň, než pohled na někoho, kdo ji napsal. Knížky taky radši čtu, než bych chodila na autogramiády. Z vystoupení jsem nadšená právě proto, že tihle hudebníci jsou tak vyjímeční, že umí zahrát písně od Pink Floyd tak, jak byly napsané. Rozumíme si?

Pátek 7. 09. 2007 v 13:46

KlepeTo, ja kvuli tomu nechodim na houslove koncerty. Copak nekdo muze zahrat Vivaldiho? A i kdyby, co je na tom tak vyjimecneho?

Pátek 7. 09. 2007 v 17:33

to zirafka: Ten příměr ke knihám chápu, nejdu na koncert proto, že chci vidět Rogera Waterse ( zčásti ano ;)), ale že chci slyšet ty písně. Když jdeš na koncert, neuvidíš JEN autora písní, ale on ti je i zahraje;), kdežto na autogramiádě uvidíš JEN autora, ale knihu ti nepřečte ;).

Stejně mi ale přijde divné, slyšet písně Rogera Waterse od někoho jiného, originál je prostě vždycky jen originál. Navíc nevím, jestli je hrají přesně tak, jako originál, jestli ano, pak do toho nevkládají nic ze sebe, jen reprodukují, pokud písně hrají trochu jinak, pak to pro mě není ono. Takže jsem se ocitl v začarovaném kruhu, ale jinak jsem rád, že na internetu nejsou jen hlupáci a diskuze je možná ;).

to Roj: tvůj komentář jsem vůbec nepochopil ;)

Pátek 7. 09. 2007 v 18:23

KlepeTo, vyvedu tě ze začarovaného kruhu: Zkrátka se běž někdy podívat, jak skupina bratrů Kašparových a Filipa Benešovského hraje a pak se můžeme bavit. Nebo si aspoň přečti Rojův článek o předminulém koncertu

Pátek 7. 09. 2007 v 19:17

Článek jsem víceméně přečetl, zvlášť se mi líbí, že se tam mezi řádky píše, že hudba Pink FLoyd je něco víc, než obyčejný „rock“. Těžko někdo nastuduje a přednese hudbu Ewy Farné apod.

Pátek 7. 09. 2007 v 19:19

Ale trošku mi tam chybí show, která v některých písnich je klíčová ( Perfect sense pado.)…