Blog

Jako bez ruky

20. 7. 2007 v 15:00 PM

Je mi horko (stejně tak jako vám), v rozepsaných článcích mi stále straší jedno zamyšlení, které ne a ne popsat. Stále se ve volných chvilkách mořím s mod_rewrite a pořád není nic hotové. A do toho se mi ještě rozbilo pero od tabletu. Tak jsem aspoň zašátrala ve spodních vrstvách hromady na svém virtuálním stole a vytahuju řetězovku, která mi tam přistála před měsícem od Filosofa. Půvabně dvojsmyslné téma Ukaž i ty svoje pero.

Poznámka kurzívou: nedá se říct, že bych měla řetězovky nějak ráda. I když to tak asi vypadá. Ale pravda je taková, že mám rozepsané zamyšlení na téma řetězovek, které jsem bohužel nestihla dopsat v tu správnou chvíli. Proto se do nich zapojuju, abych ještě někdy nějakou štafetu dostala a v pravu chvíli mohla jako reakci vypálit článek. Zbytečně překombinované? Ano, to jsem celá já (-:

Tablety proti bolesti

Velkou část svého bdělého stavu trávím u počítače. Dřív jsem se snažila dbát na ergonomii, správně u počítače sedět a pod. Ale stále mě bolely svaly v rameni a na šíji. Nakonec jsem zjistila, že stokrát lepší, než se správne napasovat na tu správnou ergonomickou židli, je opatřit si obyčejnou pevnou židli a dostatečně se na ní vrtět a měnit polohy. (Vetšinou při práci na židli dřepím, klečím, nebo se pírám koleny o desku stolu, což je na kancelářských židlích značně nebezpečné. A taky jsem zjistila, že mě rameno bolí z používání myši. Před rokem jsem si koupila tablet Wacom Graphire4 XL a problémy jako „mávnutím kouzeného proutku“((to je strašně divná fráze. znáte snad nějakou pohádku, kde se mává kouzelným proutkem? já ne.)) zmizely.

Naučit se malovat s tabletem byl sice ze začátku problém, ale s trochou zvyku dokážete to, co se vám nikdy s myší nepovede. Praktický může také být tablet na pravé straně, myš na levé. Jednak se tím vycvičí jemné motorika na levé ruce, jednak to může být (hlavě v grafice) pekelně rychlé. Ze začátku jsem to tak měla, ale protože se na mém stole většinou nenachází dostatečně velká souvislá prázdná plocha a navíc jsem o myš byla obrána rodinným příslušníkem, zůstala jsem jen u tabletu.

Pero od tabletu držím v ruce i když píšu na klávesnici, většinou ho taky zapomenu odložit, když jdu do kuchyně, nebo někam po bytě, ale kupodivu jsme ho ještě nikdy nehledala déle než pět minut. Po roce používání vypadá opravdu… Ehm… Použitě. ((-:

V pondělí mi z pera upadlo tlačítko, které funguje stejně jako prostřední myšítko. Protože v Linuxu má tohle klikátko kouzelnou funkci CTRL+V, jsem momentálně jako bez ruky. Ale za půl hodiny by se to mělo změnit. Jdu si do své oblíbené prodejny pro nový stylus. Kdybych dlouho nic nenapsala, tak jsem po cestě padla horkem. Pro ten případ odkazuji tuto opožděnou štafetu Ukaž i ty svoje pero dál. Komu to bude? Chtěla jsem ji předat mistrovi dvoj a více smyslných článků, ale pochybuju, že bude mít v tomhle horku chuť něco vymýšlet. Tak to jen tak, aby neměl zábrany, když by se mu chtělo. Druhá štefeta poputuje na druhý konec světa. Ráda bych vás upozornila na můj oblíbený blog paní Ondrušové. Slovenky, žijící v Japonsku a krásně fotící všude po světě. Jeden z jejích moc zajímavých článků je například fotoreportáž ze zápasů sumo. Tak třeba má nějakou zajímavou psací pomůcku z Japonska a třeba nám jo slovem i obrazem předvede.

Komentáře k článku:

Pátek 20. 07. 2007 v 16:00

Obávám se, že i to s tím kouzelným proutkem bude (opět) dvojsmysl. (Jak už to tak v pohádkách bývá.)

avatar
bah
Pátek 20. 07. 2007 v 18:14

Třeba v Popelce – víla mávne kouzelným proutkem a promění dýni v kouzelný kočár atd. Nicméně už jsem zvědavá na Rojovo pero…:-)

Pátek 20. 07. 2007 v 20:26

Kahi, musim si nekam zapsat, ze az budu mit deti, tak strejda Kahi jim vypravet pohadky NEBUDE (-;

Bah, hehe, tak to vypada, ze Roj bude muset ten clanek napsat. (((-;
A Popelka… to bude nejaka importovana verze, ne? V nasi Popelce prece zadna vila neni!

avatar
Ladic
Sobota 21. 07. 2007 v 18:08

Pracuji se stejným tabletem, taky pero držím pořád v ruce, i když píšu na klávesnici. Ale ta fotka mě teda dostala. Pevně doufám že něco takového mě nepotká :)

Sobota 21. 07. 2007 v 20:16

Nema to tvoje pero strzenou uzdicku?

Neděle 22. 07. 2007 v 15:33

Ladici, muzes doufat, ze te to neceka a ze jen ja mam nejake moc drsne a leptave ruce (-; Upozornuji, ze ve skutecnosti vypada jeste trochu hur…

Roji, kdyby jen uzdicku! Ono skoro vypada, jak kdyby na nem nekdo provedl obrizku sadou pro zacatecniky.

Neděle 22. 07. 2007 v 20:53
Pondělí 23. 07. 2007 v 09:11

Rád bych viděl, který tablet jste si vybrala..

Úterý 24. 07. 2007 v 12:07

Roji, parádní (((-:

Hendrixi, možná jsem se špatně vyjádřila, nebo jste nepozorně četl, ale já už tablet mám. Wacom Graphire4 XL, odkaz na něj je uveden v článku. Dokupovala jsem si pouze pero.

avatar
pa3k
Čtvrtek 26. 07. 2007 v 10:22

Rozhodne je lepšie mať pero poničené častým používaním, ako zachovalé ale nedotknuté ;-) Čarovný prútik… nie je to síce klasická rozprávka, ale čarovný prútik (alebo niečo tomu podobné) sa objavilo vo filme Konec vodníkú v čechách.

Neděle 29. 07. 2007 v 00:37

Ten odkaz na tablet bohužel už neexistuje. Nebyl by nějaký funkční link ? Právě zjišťuju, že tablet bude další věc, kterou vůbec nepotřebuju, ale za kterou určitě utratím spoustu peněz :)

Pondělí 30. 07. 2007 v 11:17

2pa3k> Presne tak. (-:

2zeměkoule> To je teda maximalni lenost! Radeji se zeptat na odkaz 12ti slovy, nez skopirovat nazev tabletu do vyhledavace dvema zkratkami. (((-: http://www.bgslevi.cz/clanek.php?…

Pondělí 30. 07. 2007 v 23:19

zirafka> Lenost by to byla kdyby ty zkratky použil, tohle je něco jiného. :)

Středa 1. 08. 2007 v 15:40

Můžu se zeptat, jestli ty tablety proti bolesti opravdu pomáhají? A nejsou moc návykové?