Blog

Neboť jejich je království internetové

28. 6. 2007

Tak si vám takhle večer sedím u počítače a řeším nějakou pikantní záležitost okolo mod rewrite. A najednou vám zjistím, že já už vůbec neřeším ten mod rewrite, ale základní otázku života, vesmíru a internetu vůbec. „Co tohle má –kur…– –proboha– ježkovi oči znamenat?!?!?!“

To vám bylo tak. Některý věci v mod rewrite prostě nefungujou, jak by člověk chtěl, a v nouzi nejvyšší si najednou vzpomenete, že tohle už přece někdo někdy řešil. Případ podobný tomu mému například jistý bloger. Tak jsem si našla příslušný článek, ale než jsem si stačila přešíst jediné slovo, padlo mi oko na kontextovou reklamu. A jaká pěkná grafická. Plná šťavnatého ovoce.. A tak si říkám, že jen udělám screenshot pro strýčka příhodu, a půjdu zase dál. Leč náhle se ozve zvědavost. Určitě tam někde byl i článek, co se otřel o Radovana Kalužu a jeho slavný banán. Screenshot reklamy na Banán u takového článku by jistě strýček příhoda ocenil daleko víc.

Jenomže od Banánu už je jen kousek k Robertu Němcovi. A hele… odkaz na Robertův slavný blog láska.bloguje.cz. Copak tam asi teď je?

Stačil jeden nevinný klik a svět už nikdy nebude takový jako dřív. No schválně, zkuste se na to podívat! Nechci toho nešťastníka moc linkovat, takže jen jeden za vše hovořící odkaz. Seznam blogů, které dotyčný pán stihl od května tohoto roku založit a dokonce vytrvale plnit obsahem. Jeho internetové království. Doplnění: blog byl smazán (hurá). Jeden ale ještě na bloguje.cz zbyl

Dvě věci ale nechápu. Za prvé: jak to ten člověk může stíhat? Založit si na padesát blogů a denně do nich přispívat. Za druhé: Jaktože tam nemá skoro žádné komentáře? Že by se před takovým množstvím prapodivných textů a extrémních názorů schovávali i spameři typu *Pěknej blogís, koukni na můj. Dikes.*

Netuším, nevím, ale obávám se. Obávám se toho, že právě sem míří celý ten náš všelidový Internet. Takhle si představuju postapokalyptickou podobu uživatelského obsahu. Nebo peklo. Se slzou v oku vzpomínám na tu pomíjivou chvíli, kdy jsem si myslela, že tohle všecko jsou jen automaticky generované fráze od nějakého robota. Ne. Tohle by žádný robot nedokázal. Tohle dokáže jen člověk. Padesátičtyřletý Vít Kouba, přezdívaný Bhagavan, povoláním Bůh, milovník Kántry a pojídač hranolek a sýru.

Život je příliš krátký na to, abychom stihli přečíst všechny texty, které tento pán splodil během necelých dvou měsíců. Rozlučme se s ním tedy jedním z mála komentářů, které mu zanechali jeho čtenář(i):

Ahoj
je to vazne docela dobry ale rukopis dycha na okrajich prilisnou davkou muzskeho sovinismu. Musime asi ve vetsi casti myslenek pripustit a pristoupit na fakt ze mame penis a ten je bohuzel zasunovaci a toporivy. Je treba zasunovat slibovat a opet zasunovat pochopitelne s citem a „láskou“ jak jinak nez pokorne. Standartne je dobre mit tri zeny kdyz jedna zklame zbydou dve dalsi a jedno misto se uvolni.
Cau R


Že by vás zajímal spíš ten mod_rewrite?! Ani nevíte jakou z toho mám radost! Tak jo, podíváme se na něj co nejdřív.

Komentáře k článku:

Pátek 29. 06. 2007 v 03:57

A dívala ses, jestli Kouba náhodou nepíše taky modrewrite.blog­.cz? ;)

Pátek 29. 06. 2007 v 08:08

Kone!!!! Kralovstvi za kone!!!

Pátek 29. 06. 2007 v 08:18

To vypadá na další přírůstek doc.Chocholouškovi. Už jsi volala sanitku, nebo mám zavolat já?!

Pátek 29. 06. 2007 v 08:50

„Se slzou v oku vzpomínám na tu pomíjivou chvíli, kdy jsem si myslela, že tohle všecko jsou jen automaticky generované fráze od nějakého robota.“

Ne, to opravdu nemůže být nějaký robot. Jediný, podle všeho skutečně existující robot na (českém) internetu je přece dgx. To víme, ne?

avatar
Pavel
Pátek 29. 06. 2007 v 08:55

Texty neplodí, krade je. Zkus vybrat libovolnou frázi z „jeho“ textů a dej ji vyhledat. Objevíš zdrojový text. Namátkou:
Zdroj: http://www.004.cz/view.php?…
U něj: http://sobectvi.blog.cz/…tvi-v-rodine
nebo
Zdroj: http://www.dietastihla.estranky.cz/…silna-vule__
U něj: http://vule.blog.cz/0706/silna-vule

Pátek 29. 06. 2007 v 11:59

OMFG a H,CH,K,R,D,T,N …
A takhle to je s časem u počítače, který má připojení k internetu. Kde jsou ty krásné doby, kdy jsem četl jen a opravdu jen to co bylo potřeba, neb dial-up byl drahý? :)

Pátek 29. 06. 2007 v 13:37

2Pavel> Bohužel ne všechny texty jsou kradené. Zrovna ty, ktere se nachází na laska.bloguje.cz, jsem namátkově zkoušela a nic to nenašlo. Což je fakt škoda, protože náhodou znám jednoho admina, kterej by s chutí blog plnej kradenejch textů zrušil. Akorát na ba potvoru znám takovýho admina jen na bloguje a ne na blog.cz. (-;

avatar
Martin Světlík
Pátek 29. 06. 2007 v 21:22

Zvláštní je, že při otevření toho screenshotu jsem zjistil, že podobný problém jsem kdysi také řešil, ale vůbec mi nedošlo, že řešení najdu u dgx. Opustil jsem tedy tento blog a začal hledat na La Trine. A až po chvilce jsem se vrátil dočíst tenhle článek …

Úterý 3. 07. 2007 v 18:06

Jé, mod_rewrite, tak to už se moc těším :-)

K tomu mod_rewrite: nikdy mi nešlo a nikde jsem se nedozvěděl jak přesměrovat bla.cz/index.php na bla.cz/ jestli je to vůbec možné. Je to sice docela zbytečné, ale přesto bych to rád věděl.

avatar
milankowww
Úterý 3. 07. 2007 v 19:19

Toto uz som raz pocul…

http://www.toriamos.com

staci si kliknut na hociktoru Tori a dostanes sa k blogu. Pat personalit nielen lepsie tvori ako jedna, ale aj lepsie predava :)

Úterý 10. 07. 2007 v 15:42

ObiSkyWalker, OK, OK… uz na tom mod_rewrite pracuju, ale to, co chci mi porad nejde, to se paktezko pisou moudre clanky o tom „jak na to“ )-:
Jinak tvuj problem jsem bud nepochopila, nebo to resi jednoduche pravidlo RewriteRule ^index.php$ / [L,R=301,NE]

Wecko, Tori se slepici je nejlepsi! (-: Jasne, ze tvurci schizofrenie ma sve vyhody. Ale dokud clovek neni tak slavny jako Tori, je lepsi, kdyz vsechny sve osobnosti neprezentuje na jednom miste. Tim se totiz clovek pripravuje o uzasnou moznost hadat se sam se sebou, vyslovit sam sobe uznani a pod. Vsak my blogeri to dobre zname. (-; A ted uz me omluvte, musim si jit neco napsat na svuj druhy a treti blog.

Neděle 9. 12. 2007 v 11:00

Ovce co platí vysoké daně a poplatky

Na internetu je mnoho míst kde se nějaká společenství snaží ostatním poskytovat informace a to všeobecné nebo specializované. V technice je samozřejmostí objektivnost zde si nikdo nedovolí hlásat nějaké subjektivní pravdy. V oblasti všeobecných informací je tomu ale jinak, zde se setkáváme a alibismem a populismem klasickou ukázkou u nás je http://www.idnes.cz/ zde se vše točí jenom kolem popularity za každou cenu, vše co by mohlo nějak popularitu ohrozit je likvidováno. Porovnejme poskytované informace s nejznámější knihou Biblí, je to sice již stará kniha ale informace, jež jsou zde lze použít i dneska. V této knize se dozvídáme, že po každé příčině je zde i následek a je jedno jestli jde o malou nebo velikou příčinu, nebo duchovní či materielní příčinu. V podstatě života, je objektivní pravda

JÁ JSEM DOKONALÝ A TY JSI ZMETEK.

Ano přežije zde jenom to co je sobecké, ostatní poslouží jako potrava pro to co je mnoho sobecké, dobrota je žebrota!

Lidská elita to jsou jenom veliké koule nafouknuté svojí pyšností a z těchto koulí čouhají malé ručičky a nožičky.

Čím větší kurovu v tomto centrálním byrokratickém bordelu budeš tím lépe se zde i mít budeš, co na tom že necháš Gautama Buddhu otrávit, Ježíše Krista ukřižovat, Jana Husa upálit, Móhandás Karamčand Gándhího zastřelit! Objektivní pravda je od pradávna pronásledována elitou protože ona říká, že každý nadbytek vytváří nedostatek a co je dovoleno pánům to je zakázáno kmánům. Lidově řečeno kdo chce s vlky žít musí s nimi i lovit ovce, ano elita to jsou vlci a ti ostatní jsou jenom ovce co platí vysoké daně a poplatky.

Neděle 18. 12. 2011 v 16:24

Kdeže ty loňské sněhy jsou. Dnešní internet s obsahovými farmami a neutuchajícím soubojem Googlu a Seznamu proti lidem (ano lidem, nikoliv roboty, robot si s robotem poradí) chrlícím obsah po tunách se blíží peklu o dost víc, než tomu bylo v roce 2007.