Blog

Take me back

23. 6. 2007

Musím se vám k něčemu přiznat. Dlouho jsem to tajila a potlačovala, abych nebyla potrestána disciplinárním vyloučením ze Svazu vždyaktuálních blogerů, ale teď už to nevydržím. Přiznávám se dobrovolně a bez mučení: Strašně ráda vzpomínám. Ostatně už mi to tu jednou taky ujelo. Probírat se mezi odkazy z Google cache nebo mezi soubory v aderesáři záloha mi působí podobné potěšení jako prohlížet staré fotky. A když se chystám kliknout na tlačítko „Take Me Back“ na serveru archive.org, chytá mě lehounká závrať podobná té, co cítím, když beru za kliku dveří na půdu, kde jsou uložené staré věci plné vzpomínek. Po tomhle doznání nemůže následovat nic jiného, než vzpomínací článek. O začátcích mého blogování.

Smart is sexy

Začala jsem blogovat v době, kdy jsem netušila, že takové slovo se bude u nás někdy používat. Mě se ale líbilo. Seznámila jsem se s ním někdy v roce 2001 na zahraničních stránkách. První byl asi web SexyGeekGirl.com, kde psala izraelská studentka informatiky s pěkným českým přijmením Sokol. Psala o životě, psala anglicky a skončila v roce 2003 příspěvkem o tom, že se vdává. Teď bloguje hebrejsky a vypadá to, že má pěkného chlapečka.

Když jsem ji objevila, zaujala mě ale hlavně nádherným designem. Dodnes mě mrzí, že jsem si neuložila screenshot, a zase mám nutkání napsat jí, jestli ho někde nemá schovaný. Zajímalo by mě, jestli by se mi i dnes líbil tak strašně moc jako tehdy. A taky její heslo „smart is sexy“. Škoda, že další vlastnice domény „sexygeekgirl.com“ už se jím neřídily…

Podle vzoru zahraničních blogů jsem si začala kutit svoje stránky. Doménu žirafka.cz jsem si zaregistrovala v listopadu 2001.

Archive.org mi připomíná, jak dlouho jsem se zdržela s novým webíkem za oponou. Zajímalo by mě, jaké jsem tam měla heslo. Asi „uchorožec“. Na design, který jsem tehdy splácala, jsem pyšná dodnes. Bohužel, kopie na archive.org má nějaké chybky.

Dnes je pondělí 14.10.2002, svátek má Agáta

Aby se měli moderní webdesignéři čemu zasmát a pamětníci mohli zamáčknout slzu v oku, uděláme si drobnou exkurzi po ideálu krásy tehdejších stránek.

Základní poučka webdesignu zněla, že stránky by nikdy, ale opravdu nikdy neměly mít čistě bílé pozadí. Dnes vtipné, že?!

Teď si všimněte údajů v pravém horním rohu. Každá správná stránka tehdejší doby musela obsahovat hlášení o aktuálním datu. Ty nejvíce cool mívaly i animované hodiny (java applet). Znakem jisté exkluzivity bylo i oznámení o tom, kdo má ten den svátek. To jsem měla pod nezbytným kalendářem, na jehož implementaci jsem byla samozřejmě strašně pyšná.

Počítadlo se vkládalo zásadně ve větě *Jste Xtý návštěvník této stránky." Už tehdy jsem si ale někde přečetla, že se to nemá a tak jsem statistikový boxík vyhodila. Že prý koho zajímá, kolik lidí na stránky chodí.

V patičce zase nesmělo chybět hezké české Last updated a Powered by …. Odkazy na Apache, PHP, VIM, Gimp a nějakou tu distribuci Linuxu nebyli ani tak poděkováním za použitý kus software, jako spíš výkřikem „Hele, co všecko umím!“

Nejvymakanější web mého života

Můj první blog se jmenoval from TIME 2 TIME a podle toho taky fungoval. Strávila víc času programováním a vylepšováním, než psaním obsahu.

Vpravo nahoře jsem měla indikátor toho, jestli jsem online, nebo offline. Online a offline v té době taky znamenalo něco trochu jiného než dnes. Internet přes draze placený dial-up. Levné pásmo začínalo tuším v sedum. Připojit se před sedmou bylo nemyslitejné. Teda kromě vysedávání ve škole. Přihlášení na Internet pro mě bylo spojeno s nalogováním na školní server. Lamy používali TELNET, uvědomělí informatici SSH. V přihlašovacím skriptu jsem měla příkaz, který zapsal že jsem online do souboru, který se pak vkládal na web. Při odhlašování se zase zapsalo offline.

Po vzoru jedné španělské blogerky jsem si udělala dvojjazyčný web. Nakreslila jsem si mrňavé vlaječky na přepínání jazyka. Strašně se mi líbily a to byl právě kámen úrazu. Stvořit anglickou verzi článku byl pro mě nadlidský úkol. A tak jsem radši nepsala nic. Škoda.

Zajímavé je, že mi tehdy přišlo úplně zbytečné mít u každého článku komentáře. Stačila návštěvní kniha. Asi to tak bylo dobře. Nejhloupější zápis, který jsem nam dostala zněl fsdfsdffadfad.

Ovšem megavychytávka byla past na hackery. V té době používala každá druhá aplikace parametr inc, do kterého když jste třeba předali hodnotu ../../../../../etc/passwd, tak jste se mohli kochat seznamem účtů na tom stroji. Procházet stránky, které google vyplivul na dotaz allinurl: php inc byla oblíbená kratochvíle začínajících hackerů. Dá se říct, že jsem se už v té době pokoušela o SEO, protože jsem se snažila, aby zrovna tenhle trik a jeho deriváty zkoušelo na mých stránkách co nejvíc lidí. Pro tyhle případy jsem tam měla roztomilý skriptík: Ahoj hackere, dáš si sušenku? Následovala tlačítko Ano, děkuji., které nastavilo cookie a Ne, děkuji, já radši půjdu., které shazovalo většinu browserů.

No, ale teď se držte, ukážu vám své veledílo. Pokud jste někdy viděli film Síť a máte nadprůměrný postřeh, takže jste si všimli písmenka v pravém dolním rohu stránky, jistě tušíte, že tento odkaz vede do zcela nové dimenze kyberprostoru. Jo! Jo! V archivu je k nalezení i administrace mého prvního bložínku. Formulář, kde jsem si vyplnila údaje do pravého sloupce – jak se mám, co zrovna dělám, čtu, poslouchám, co jsem viděla za film a co mám zrovna na počítači. Tak se hrabe Twitter a další Web2.0 služby. Všechno, co je teď IN, už tu někdy bylo a pokud to za něco stojí, už to bylo i na mém prvním blogu. A i problémy, které s tím jsou dnes, už tu byli. Nedostatek kvalitního obsahu. Nepřímá úměra mezi časem na psaní a dostatkem podnětů.

A takhle to prosím funguje dodnes

Nejkrásnější věta na v administraci je ta před formulářem na zápisek do blogu:

Tohle fungovalo a moc se mi to libilo, protoze jsem si s tim pekne pohrala. Hlavni problem ale byl v tom, ze jsem nepromyslela, jak je nevyhodne psat denik pres web…

… jak je nevyhodné psát deník přes web Hehe! A taky jaká je blbost mít na blog uložený v databázi. O tom jsem se zmínila ve svém prvním zápisku, který jsem publikovala veřejně přístupný. Skutečný provoz blogu jsem začala jak jinak než velkolepě – smazáním databáze.. Nejlepší je na tom ta poslední věta. udělala jsem si deník normálně přes soubory. Tehdy jsem si totiž už domlouvala hosting s kamarádem s Bratislavy, Milanem WWW Pikulou. Ano, to je jen, co sem občas komentuje pod nickem „milankowww“. Seznamte se prosím. "Milý čtenáří, to je Milan alias Wéčko, děsně šikovný programátor a vůbec velmi chytrý a vtipný člověk. Milane, tohle jsou moji ostatní čtenáři. Podat ruku si můžete v komentářích (-;

V roce 2001 jsem byla programátorské ucho, které si snažilo hrát na velkou hackerku. Wéčkův názor jsem tehdy považovala za něco posvátného. Takže když se na prosbu, že bych u nich na serveru potřebovala i MySQL databázi, podivil proč používám na ukládání software, který zapisuje data chaoticky po disku, málem jsem se propadla studem. A navíc. Proč proboha používat na deníček databázi? Vždyť bohatě stačí obyčejnej texťák. K němu se dostanu vždycky a můžu ho klidně vzdáleně upravovat přes SSHáčko, nahrávat přes ftýpko, prostě samá pozitiva z životní jistoty. Že to zní směšně? Možná dnes, ale tehdy to tak fakt bylo. Psát něco do prohlížeče a spoléhat na to, že se nespadne, bude dobré spojení a data se neztratí cestou, to dokázali jen ti největší optimisté. Blog jsem nakonec udělala tak, že jsem měla v každém souboru jeden měsíc. Časem jsem to předělala na logičtější systém – co den to soubor. A tak to mám do dneška. Poznámky, postřehy, deníčkové zápisy zapisuju do normálního souboru v normálním adresáři blog. Když chci něco zveřejnit, přidám to do subversion a na serveru dám update. Blogovací systém je pro mě jen nástroj, který umí překonvertit soubory na web, udělat archív, ukládat komentáře.

Dnes má každé programátorské mládě potřebu si napsat vlastní redakční systém, který stejně bude používat sám na svých několik zápisků. Celkem by mě zajímalo, jestli napadlo ještě někoho udělat to takhle ligthweight, nebo jestli si každý začínající programátor musím naprogramovat svůj samozřejmědale­kolepší WordPress nebo dokonce celý CMS

Blogy a deNNíčky

Jak už jsem napsala na začátku, k psaní blogu mě přivedla inspirace SexyGeekGirl. Nebyla ale sama. Když se podívám na archív svých odkazů z tehdejší doby, najdu tam hned několik holčičáckých blogů, které mě ovlivnili. Jeden z těch zahraničních dokonce ještě stále funguje. #!/usr/bin/girl. Bývala taky jedna úžasná česká stránka. Slovíčko „weblog“ se na ní sice objevilo až později, ale na kráse jí to rozhodně neubíralo. Spíš naopak. Seznamte se s žížalou.

Ještě tu byla jedna věc, která silně ovlivnila počátky mého blogování. Denníčky. Ano, se dvěma „n“. Zápisky několika Slováků, kteří se navzájem odkazovali a četli. Tohle já považuju za začátek blogů v našich končinách. Rok 1999. V roce 2001 jsem byla na konferenci OpenWeekend, kde mě zaujala přednáška Milana Pikuli, kterého jsem vám o kousek výš představila. Trošku jsem si o něm hledala na webu a objevila jsem jeho denníček. Bohužel v tom roce 2001 už byla většina slovenských denníčků mrtvých. Ale i tak jsem si je částečně s chutí, částečně s uzadrěním, protože jsem si připadala jako šmírák, přečetla. Některé se dají dodněs vylovit z archive.org. Nojo. Bývali jsem mladší. A celý Internet s námi.

Slovenští denníčkáři mívali na svých stránkách seznam kamarádů. To se mi líbilo a udělala jsem to na svém blogu taky. Seznam kamarádů jsem měla dokonce ještě na blogu v roce 2006. I s fotkama. Na tomhle posledním jsem jej ale radši zrušila. Když jste našli svoje jméno na Internetu v roce 2002, měli jste z toho radost a pocit vyjímečnosti. Když jej najdete dnes a nedejbože i s fotkou, způsobí to spíš rozhořčení nad zveřejňováním osobních údajů. Nějak nám ten Internet vyrost a dospěl. Ale bylo krásné užívat si jeho mládí spolu s tím svým.

Nahlédnutí do archívu

Pár prvních zápisků, co přežili smazání databáze jsem si přenesla i do archívu sem. Takže si můžete přečíst můj první duchaplný zápisek o tom, že už mám teda blog. 15. května 2002. Taky jsem ještě chodila do školy. (Poté, co jsem se rozhodla po dlouhé nemoci pokračovat), nějak moc jsem se věnovala zrcadlům. No a samozřejmě podivovala nad svým vlastním jednaním

Závěr?

Je velmi pravděpodobné, že se neubráním dalším záchvatům vzpomínání. Už teď mám dvě témata o kterých bych se ráda rozepsala. A pozor! Možná je to taky nakažlivé. Nechce se vám najednou taky vzpomínat? Uděláme z toho řetězovku? (-;

Komentáře k článku:

Neděle 24. 06. 2007 v 11:08

Ty posledni dva odkazy nefungujou.

Ale jink pekny clanek, i kdyz treba me informace o aktualim datumu a svatku pripada uzitecna. Zachranila mi uz spoustu krasnych perspektivnich vztahu :-)

A navstevni kniha nez vazby ke konkretnimu clanku ma nesoprne vyhody. Kdo to ma furt u tech vsech clanku kontrolovat? :-)

Jo a taky mam samozrejme rozepsanej vlastni redakcni system. Nejaky blog:cms je proti tomu infantilni trivialita. A JEDNOU ho urcite dopisu :-)

avatar
rybicka
Neděle 24. 06. 2007 v 12:26

jako vzdy krasny clanek, nadherne jsem si zavzpominal… muj stejny system pro indikaci online a offline stavu na fi, muj prvni CMS bez databaze (i kdyz CMS se tenkrat jeste nerikalo, proste to byly stranky), a kdyz se nekdo podival na muj web, tak mi to poslalo sms na mobil:DDD

btw, nejen tvuj blog dokazuje ze bezdatabazove apps nejsou mrtve, zrovna ted plodim jednoduchou fotogalerii bez databaze;)

Neděle 24. 06. 2007 v 12:54

Nikomu to neprozrazuj, ale já jsem se na tu stránku s přáteli chodil dívat :-) Moc se mi líbilo najít na webu svoje jméno (jo a ta fotka byla z léta 1996).

Naše svatební stránky jsem dělal jednoduše – žádná databáze, ale samé textové soubory (červenec 2006). Kdo má kvůli takovým drobnostem zakládat databázi…

Neděle 24. 06. 2007 v 13:09

Na dial-up taky vzpomínám. Internet jsem využíval jen na stahovaní pokud možno veškerého dostupného software + na hraní onlinovek. Sice jsem se připojoval taky jen v levném pásmu, které bylo při mým prvním připojení dokonce od šesti (+ weekendy celý), každopádně účet neklesnul pod tisícovku měsíčně. Nicméně to vytáčení a pípání modemu nemělo chybu. :)

Můj dalekolepšíwor­dpress je taky docela ligthweight … administraci mam složenou ze dvou formulářů na bílým podkladu mimo layout stránky + phpmyadmin.

Docela čumim, že takový odborníci jaký tu jistojistotně jsou nepovažujou textový soubor za databázi. :o)

avatar
aTeo
Neděle 24. 06. 2007 v 22:31

Co furt máte s těma řetězovkama? Asi taky nějakou vyhlásím. A hned zítra!

Třebááá… „smaž si svůj blog“ nebo tak něco. (Se smažením to nesouvisí… :)

Neděle 24. 06. 2007 v 23:28

Roji, díky za upozornění. Jsem trubka. Kopírovala jsem odkazy přímo z testovacího webu, co mám u sebe na svém poči (blog.zirafka bez cz) a pak se divím, že mě to jede a tobě ne (-: Ale jestli sis přečetl celý článek a ještě klikal na všechny odkazy, tak si zasloužíš metál. Dneska to bylo fakt dlouhé ještě strašně odkazové.

Rybičko, díky za pochvalu a jsem rada, ze sis zavzpominal (-: A ta fotogalerie by mě zajímala. Taky jsem nějakou dělala, ale jako vždy to skončilo na tom, že jsem nevytřídila fotky, které bych do ní dala. A momentálně už mě víc láká komunita na Flickru, než si dělat soukromou galerii.

Věroši, ta tvoje fotka na stránce s kamarády fakt stála za to. Našla jsem ji u tebe na webu ve formátu gif v době, kdy jsi tuším někde jinde strasně bojoval proti proprietárnímu formátu gif.
A pravda… Zakládat databazi kvůli svatbě, to je blbost. To možná až kvůli dětem (-;

Tondo, já už si nepamatuju, jak bylo levný pásmo, je možný, že to bylo už od šesti. A víkendy samozřejmě. To bývali víkendy! ((-;
Lightweight blogovací systém jsem myslela trochu jinak. S očesaným administrátorským rozhraním to nemá nic společné (-;
A textový soubor rozhodně nemůže být považován za databázi, protože ti nemůže definovat strukturu dat. Takže asi tak.

aTeo, s řetězovkama nemáme nic. Obzvlášť nerada bych měla něco s tou tvoji zítřejší, protože já ke smazání blogu nikdy nemám moc daleko (-;

Pondělí 25. 06. 2007 v 09:09

2Žirafka> Nene, proti formátu .gif jsem nebojoval, to byly jiné věci – např. rozsypaný čaj, děsně mne štvalo, že se musíme učit takový paskvil na programovací jazyk…

Ten GIF ale není můj, ten jsem jenom někde sebral ani nevím kde, myslím, že to bylo

Pondělí 25. 06. 2007 v 11:49

Ha, vidím, že tady zapadnu. Mám totiž taky statický generovaný blog založený na textových souborech. Akorát komentáře jsou dolepené v mysql/php.

Úterý 26. 06. 2007 v 20:33

Věroši, nojo, ty jsi byl vždycky takový pokrokový ((-;

Wu, gratuluju s dobrému vkusu (-;

Středa 27. 06. 2007 v 01:01

To není pravda, pokrokový jsem nikdy nebyl. Vždycky jsem to nakonec dokázal umejt!

Pondělí 20. 09. 2010 v 14:00

Erectile dysfunction, generic viagra, 089908, [URL=http://www­.viagrageneric­fast.com/]gene­ric viagra[/URL], b(, http://www.viagragenericfast.com/ Viagra, vexcn.

Čtvrtek 23. 09. 2010 v 11:53

cialis et viagra achat viagra novartis acheter du viagra generique vous

Sobota 25. 09. 2010 v 17:32

[url=http://es­m2vvyxmfrgf4e3­.com/]n182bro4f0u­ex2fm[/url] [link=http://hbf­mlw2w61gvu6lb­.com/]zrfi90y8mix­tbgc5[/link] 772rdk1tvzck5­rtl http://z61asq48ktww9ie5.com/

Neděle 26. 09. 2010 v 00:25

cialis 5 mg lilly corpi cavernosi acquista cialis generico acquisto cialis primamed

Pondělí 27. 09. 2010 v 18:44

viagra billig kaufen viagra billiger viagra billig

Pondělí 27. 09. 2010 v 22:20

viagra bestellen viagra bestellen viagra bestellen

Středa 29. 09. 2010 v 00:04

levitra bestellen levitra bestellen levitra bestellung

Středa 29. 09. 2010 v 02:16

levitra generika bestellen levitra generika online levitra generika

Čtvrtek 30. 09. 2010 v 14:46

acheter cialis en connexion cialis achat cialis fiyati

Čtvrtek 30. 09. 2010 v 16:50

acheté cialis viagra buy cheap generic viagra cialis viagra

Čtvrtek 30. 09. 2010 v 23:05

efficacia propecia finasteride 1mg finastid propecia e testosterone finasteride propecia

Čtvrtek 30. 09. 2010 v 23:49

negozio kamagra kamagra 100 mg sildenafil citrate oral jelly kamagra ajanta pharma

Pátek 1. 10. 2010 v 21:09

tadacip 12 inhouse pharmacy tadacip pharmacie bordeaux tadacip cipla

Sobota 2. 10. 2010 v 11:13

kamagra 100 mg oral jelly effets kamagra kamagra fast delivery

Sobota 2. 10. 2010 v 18:38

achat de viagra achat viagra viagra achat france

Sobota 2. 10. 2010 v 20:19

vente cialis vente cialis vente cialis

Neděle 3. 10. 2010 v 08:24

[url=http://es­m2vvyxmfrgf4e3­.com/]n182bro4f0u­ex2fm[/url] [link=http://hbf­mlw2w61gvu6lb­.com/]zrfi90y8mix­tbgc5[/link] 772rdk1tvzck5­rtl http://z61asq48ktww9ie5.com/

Pondělí 4. 10. 2010 v 12:03

cialis sin receta cialis venta sin receta como comprar cialis sin receta

Úterý 5. 10. 2010 v 15:16

venta de levitra generico levitra generico españa venta levitra generica

Úterý 5. 10. 2010 v 17:35

Google google

Úterý 5. 10. 2010 v 21:08

viagra vendita italia vendita viagra italia viagra vendo

Středa 6. 10. 2010 v 04:01

[url=http://es­m2vvyxmfrgf4e3­.com/]n182bro4f0u­ex2fm[/url] [link=http://hbf­mlw2w61gvu6lb­.com/]zrfi90y8mix­tbgc5[/link] 772rdk1tvzck5­rtl http://z61asq48ktww9ie5.com/

Středa 6. 10. 2010 v 11:22

preiseliste für levitra reductil rimonabant cialis levitra levitra gratis

Středa 6. 10. 2010 v 13:54

cialis farmaco generico generico cialis generico cialis

Čtvrtek 7. 10. 2010 v 18:14

venta de levitra sin receta levitra venta libre venta de levitra

Úterý 12. 10. 2010 v 06:22

Erectile dysfunction, generic viagra, 92636, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], ((b:, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, qsut.

Úterý 12. 10. 2010 v 19:17

Erectile dysfunction, generic viagra, 869965, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], :()o, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, wgojsy.

Středa 13. 10. 2010 v 03:00

Erectile dysfunction, generic viagra, 89551, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], 8)()8, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, zmwe.

Středa 13. 10. 2010 v 09:07

Erectile dysfunction, generic viagra, 14673, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], )ob, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, fdvu.

Středa 13. 10. 2010 v 20:19

Erectile dysfunction, generic viagra, 78691, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], o:, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, dlrscm.

Čtvrtek 14. 10. 2010 v 04:05

Erectile dysfunction, generic viagra, 4629, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], ;));, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, mdrxwf.

Čtvrtek 14. 10. 2010 v 19:00

cytotec cytotec generika cytotec

Čtvrtek 14. 10. 2010 v 21:15

propecia kaufen propecia rezeptfrei propecia rezeptfrei bestellen

Čtvrtek 14. 10. 2010 v 22:15

Erectile dysfunction, generic viagra, 90057, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], ()8;, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, psknw.

Pátek 15. 10. 2010 v 00:11

silagra jelly 100mg silagra jelly 100mg silagra jelly 100mg

Pátek 15. 10. 2010 v 00:11

sildenafil blutdruck kamagra oral jelly sildenafil blutdruck kamagra oral jelly sildenafil blutdruck kamagra oral jelly

Pátek 15. 10. 2010 v 00:11

silagra forum view topic silagra forum view topic silagra forum view topic

Pátek 15. 10. 2010 v 00:15

cialis eu cialis eu cialis eu

Pátek 15. 10. 2010 v 12:08

Erectile dysfunction, generic viagra, 763245, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], ()o), http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, avrf.

Pátek 15. 10. 2010 v 21:58

Erectile dysfunction, generic viagra, 06082, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], 8d)8b, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, bkjq.

Sobota 16. 10. 2010 v 07:42

Erectile dysfunction, generic viagra, 35289, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], 8;(, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, fymmj.

Sobota 16. 10. 2010 v 18:04

Erectile dysfunction, generic viagra, 32755, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], o):, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, kgquz.

Sobota 16. 10. 2010 v 22:43

achat cialis viagra achat cialis viagra achat cialis viagra

Neděle 17. 10. 2010 v 03:18

Erectile dysfunction, generic viagra, 06471, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], )8d)o, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, javjc.

Neděle 17. 10. 2010 v 12:32

cardura cardura acquista cardura

Neděle 17. 10. 2010 v 12:55

Erectile dysfunction, generic viagra, 191190, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], ()8, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, aavkrn.

Neděle 17. 10. 2010 v 14:09

comprar priligy priligy acquistare priligy online

Neděle 17. 10. 2010 v 14:42

comprare priligy generico priligy priligy

Neděle 17. 10. 2010 v 15:38

generico diflucan diflucan comprare diflucan generico

Neděle 17. 10. 2010 v 21:25

Erectile dysfunction, generic viagra, 322012, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], ((;, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, rhzcz.

Pondělí 18. 10. 2010 v 07:06

Erectile dysfunction, generic viagra, 5326, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], (b)8o, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, hlps.

Pondělí 18. 10. 2010 v 19:30

aldactone somministrazione aldactone somministrazione aldactone somministrazione

Pondělí 18. 10. 2010 v 21:53

Erectile dysfunction, generic viagra, 8594, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], (bb, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, knia.

Úterý 19. 10. 2010 v 05:54

Erectile dysfunction, generic viagra, 14230, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], (), http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, bcnpl.

Úterý 19. 10. 2010 v 05:55

Erectile dysfunction, generic viagra, 0620, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], b;(), http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, wcnexa.

Úterý 19. 10. 2010 v 13:41

Erectile dysfunction, generic viagra, 93753, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], )(d, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, kljg.

Úterý 19. 10. 2010 v 23:45

cialis super active multiple myeloma cialis super active multiple myeloma cialis super active multiple myeloma

Středa 20. 10. 2010 v 12:03

comprar feldene generico genericos feldene feldene

Středa 20. 10. 2010 v 13:33

Erectile dysfunction, generic viagra, 126337, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], )od(, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, vymlui.

Středa 20. 10. 2010 v 14:20

compra de feldene feldene feldene

Středa 20. 10. 2010 v 14:30

venta de lasix sin receta venta de lasix lasix

Středa 20. 10. 2010 v 21:43

Erectile dysfunction, generic viagra, 8296, [URL=http://www­.viagrageneric­med.com/]gene­ric viagra[/URL], ((:(, http://www.viagragenericmed.com/ Viagra, upckua.

Sobota 23. 10. 2010 v 02:31

Sildenafil citrate, discount viagra, 3329, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], ;(((, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, gwoue.

Sobota 23. 10. 2010 v 10:02

Sildenafil citrate, discount viagra, 16649, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], ;d, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, ywhpms.

Sobota 23. 10. 2010 v 20:55

Sildenafil citrate, discount viagra, 118563, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], ;)b, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, yqoi.

Sobota 23. 10. 2010 v 22:46

cialis super active university cialis super active university cialis super active university

Neděle 24. 10. 2010 v 11:45

Vigora Vigora Vigora

Neděle 24. 10. 2010 v 11:46

Vigora Vigora Vigora

Neděle 24. 10. 2010 v 11:58

propecia o proscar propecia o proscar propecia o proscar

Pondělí 25. 10. 2010 v 11:36

Sildenafil citrate, discount viagra, 6496, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], (o;)8, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, inat.

Pondělí 25. 10. 2010 v 16:46

cialis super active multiple myeloma cialis super active cialis super active

Pondělí 25. 10. 2010 v 18:59

Sildenafil citrate, discount viagra, 851334, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], (), http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, fmosl.

Úterý 26. 10. 2010 v 22:29

Sildenafil citrate, discount viagra, 386974, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], )o(, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, jzvy.

Středa 27. 10. 2010 v 06:03

Sildenafil citrate, discount viagra, 0723, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], :d)8, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, gmin.

Středa 27. 10. 2010 v 13:21

Sildenafil citrate, discount viagra, 29352, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], ()(, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, micyzz.

Čtvrtek 28. 10. 2010 v 23:14

Sildenafil citrate, discount viagra, 5135, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], )d((, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, vylve.

Pátek 29. 10. 2010 v 06:33

Sildenafil citrate, discount viagra, 86520, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], (bb;, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, jfcg.

Pátek 29. 10. 2010 v 14:36

Sildenafil citrate, discount viagra, 0877, [URL=http://www­.usviagradiscou­nt.com/]cheap viagra[/URL], (o, http://www.usviagradiscount.com/ Viagra, ychk.

Úterý 2. 11. 2010 v 00:06

lovegra tabletss women lovegra tabletss women lovegra tabletss women

Úterý 2. 11. 2010 v 00:15

forum lasix forum lasix forum lasix

Úterý 2. 11. 2010 v 00:32

propecia vidal propecia vidal propecia vidal

Úterý 2. 11. 2010 v 02:40

prostate cialis soft prostate cialis soft prostate cialis soft

Úterý 2. 11. 2010 v 03:52

lasix hypotension cholestatic jaundice lasix hypotension cholestatic jaundice lasix hypotension cholestatic jaundice

Úterý 2. 11. 2010 v 04:15

silagra forum nouveau brunswick silagra forum nouveau brunswick silagra forum nouveau brunswick

Úterý 2. 11. 2010 v 04:17

wiki apcalis oral jelly Herve wiki apcalis oral jelly Herve wiki apcalis oral jelly Herve

Úterý 2. 11. 2010 v 04:23

priligy priligy priligy

Úterý 2. 11. 2010 v 04:46

gel oral kamagra 100mg gel oral kamagra 100mg gel oral kamagra 100mg

Úterý 2. 11. 2010 v 05:17

lioresal et tabagisme lioresal et tabagisme lioresal et tabagisme

Úterý 2. 11. 2010 v 06:00

tadacip 11 tadacip 11 tadacip 11

Úterý 2. 11. 2010 v 06:04

a lioresal a lioresal a lioresal

Úterý 2. 11. 2010 v 06:13

Achat acheter ED Trial Pack france Achat acheter ED Trial Pack france Achat acheter ED Trial Pack france

Úterý 2. 11. 2010 v 06:50

choisir lovegra choisir lovegra choisir lovegra

Úterý 2. 11. 2010 v 07:04

Acheter Intagra Brest Acheter Intagra Brest Acheter Intagra Brest

Úterý 2. 11. 2010 v 08:11

dr reddy's silagra dr reddy's silagra dr reddy's silagra

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

forum viagra cialis forum viagra cialis forum viagra cialis

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

ED Trial Pack chinois ED Trial Pack chinois ED Trial Pack chinois

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

Priligy Priligy Priligy

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

20mg brand tadalis sx 20mg brand tadalis sx 20mg brand tadalis sx

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

50mg Apcalis Oral Jelly 50mg Apcalis Oral Jelly 50mg Apcalis Oral Jelly

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

humour viagra gmail com br humour viagra gmail com br humour viagra gmail com br

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

Intagra et hypertension Intagra et hypertension Intagra et hypertension

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

kamagra oral jelly elephanta kamagra oral jelly elephanta kamagra oral jelly elephanta

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

ajanta cialis 20mg ajanta cialis 20mg ajanta cialis 20mg

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

cialis super active cheap cialis super active cheap cialis super active cheap

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:07

ebay flagyl ebay flagyl ebay flagyl

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:08

Apcalis oral jelly Acheter Fedex Apcalis oral jelly Acheter Fedex Apcalis oral jelly Acheter Fedex

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:08

acheter viagra generique acheter viagra generique acheter viagra generique

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:08

cipla tadacip online cipla tadacip online cipla tadacip online

Čtvrtek 4. 11. 2010 v 07:08

topical propecia hair growth topical propecia hair growth topical propecia hair growth

Úterý 9. 11. 2010 v 18:19

jelly viagra jelly viagra jelly viagra

Úterý 9. 11. 2010 v 19:05

kopa tadalis sx kopa tadalis sx kopa tadalis sx

Úterý 9. 11. 2010 v 19:50

mittel flagyl mittel flagyl mittel flagyl

Úterý 9. 11. 2010 v 19:51

billige viagra soft billige viagra soft billige viagra soft

Úterý 9. 11. 2010 v 20:52

apotheken cialis soft sie apotheken cialis soft sie apotheken cialis soft sie

Úterý 9. 11. 2010 v 21:25

spc aciclovir zovirax spc aciclovir zovirax spc aciclovir zovirax

Úterý 9. 11. 2010 v 21:44

ciali kamagra ciali kamagra ciali kamagra

Úterý 9. 11. 2010 v 23:13

viagra natur viagra natur viagra natur

Úterý 9. 11. 2010 v 23:53

generic asendin gunstig online generic asendin gunstig online generic asendin gunstig online

Středa 10. 11. 2010 v 00:48

effect cialis soft back effect cialis soft back effect cialis soft back

Středa 10. 11. 2010 v 01:39

revatio lovegra revatio lovegra revatio lovegra

Středa 10. 11. 2010 v 01:55

beipackzettel von strattera beipackzettel von strattera beipackzettel von strattera

Středa 10. 11. 2010 v 07:13

anabolika eriacta anabolika eriacta anabolika eriacta

Středa 10. 11. 2010 v 07:24

angebot von diflucan angebot von diflucan angebot von diflucan

Středa 10. 11. 2010 v 09:23

generic cipro gebraucht generic cipro gebraucht generic cipro gebraucht

Středa 10. 11. 2010 v 09:37

remeron mГјde remeron mГјde remeron mГјde

Středa 10. 11. 2010 v 10:08

alternativen zu apcalis oral jelly alternativen zu apcalis oral jelly alternativen zu apcalis oral jelly

Středa 10. 11. 2010 v 11:13

falsches pyridium tabletten falsches pyridium tabletten falsches pyridium tabletten

Středa 10. 11. 2010 v 11:14

eriacta bewertung eriacta bewertung eriacta bewertung

Středa 10. 11. 2010 v 11:49

andalusien priligy rezeptfrei andalusien priligy rezeptfrei andalusien priligy rezeptfrei

Středa 10. 11. 2010 v 12:08

clomid only clomid only clomid only

Středa 10. 11. 2010 v 12:39

ashton kutcher accutane ashton kutcher accutane ashton kutcher accutane

Středa 10. 11. 2010 v 13:05

englisch suhagra kaufen englisch suhagra kaufen englisch suhagra kaufen

Středa 10. 11. 2010 v 13:25

amg amoxil amg amoxil amg amoxil

Středa 10. 11. 2010 v 13:50

kamagra soft ch kamagra soft ch kamagra soft ch

Středa 10. 11. 2010 v 14:01

anwendung flagyl online anwendung flagyl online anwendung flagyl online

Středa 10. 11. 2010 v 14:08

feldene order feldene generic feldene

Středa 10. 11. 2010 v 14:11

amg cipro amg cipro amg cipro

Středa 10. 11. 2010 v 14:23

ist amoxil verschreibungspflichtig ist amoxil verschreibungspflichtig ist amoxil verschreibungspflichtig

Středa 10. 11. 2010 v 15:20

proscar inhaltsstoffe proscar inhaltsstoffe proscar inhaltsstoffe

Středa 10. 11. 2010 v 15:23

einzelne suhagra rezeptfrei einzelne suhagra rezeptfrei einzelne suhagra rezeptfrei

Středa 10. 11. 2010 v 17:15

order pentasa pentasa generic pentasa

Středa 10. 11. 2010 v 18:09

ellora kamagra soft oral jelly ellora kamagra soft oral jelly ellora kamagra soft oral jelly

Středa 10. 11. 2010 v 18:10

cialis besser als viagra pde 5 hemmer cialis besser als viagra pde 5 hemmer cialis besser als viagra pde 5 hemmer

Středa 10. 11. 2010 v 18:48

kamagra soft ytl kamagra soft ytl kamagra soft ytl

Středa 10. 11. 2010 v 19:07

tadacip tadacip 20 tadacip tadacip 20 tadacip tadacip 20

Středa 10. 11. 2010 v 19:38

kokain apcalis oral jelly kokain apcalis oral jelly kokain apcalis oral jelly

Středa 10. 11. 2010 v 19:40

angebote eriacta erektile dysfunktion angebote eriacta erektile dysfunktion angebote eriacta erektile dysfunktion

Středa 10. 11. 2010 v 20:34

viagra soft sprzedam viagra soft sprzedam viagra soft sprzedam

Středa 10. 11. 2010 v 21:18

ginseng als cialis ginseng als cialis ginseng als cialis

Středa 10. 11. 2010 v 21:27

tadacip forum sie tadacip forum sie tadacip forum sie

Středa 10. 11. 2010 v 21:50

spamassassin viagra spamassassin viagra spamassassin viagra

Středa 10. 11. 2010 v 23:10

test tadacip test tadacip test tadacip

Středa 10. 11. 2010 v 23:17

levitra 13 levitra 13 levitra 13

Úterý 16. 11. 2010 v 23:52

le female viagra est il efficace [url=http://twi­ki.exigo.ch/bin/vi­ewfile/Main/Ker­dyPorder?rev=2;fi­lename=Female_Vi­agra.html]le female viagra est il efficace[/url] le female viagra est il efficace

Středa 17. 11. 2010 v 00:08

effets secondaires du viagra super active plus [url=http://www­.kmi.tugraz.at/twi­ki/bin/viewfi­le/Main/AnnaGer­man?rev=1;file­name=Viagra_Su­per_Active_Plus­.html]effets secondaires du viagra super active plus[/url] effets secondaires du viagra super active plus

Středa 17. 11. 2010 v 06:00

jelly rogaine 5% [url=http://so­kar.geo.umn.e­du/twiki/bin/vi­ewfile/Main/An­naGerman?rev=2;fi­lename=Rogaine.html]jelly rogaine 5%[/url] jelly rogaine 5%

Středa 17. 11. 2010 v 06:17

charvet propecia [url=http://wi­ki.gnhlug.org/twi­ki2/pub/Main/An­naGerman/Prope­cia.html]char­vet propecia[/url] charvet propecia

Středa 17. 11. 2010 v 06:21

generique du provigrax [url=http://pi­xar.escapestu­dios.com/demo/bin/vi­ewfile/Main/An­naGerman?rev=2;fi­lename=ProvigraX­.html]generique du provigrax[/url] generique du provigrax

Středa 17. 11. 2010 v 06:56

gsk pepcid [url=http://www­.perlproject.or­g/twiki/pub/Ma­in/AnnaGermane/Pep­cid.html]gsk pepcid[/url] gsk pepcid

Středa 17. 11. 2010 v 07:16

levitra maux de tete [url=http://www­.reefwatch.as­n.au/pages/bin/vi­ewfile/Main/An­naGerman?rev=2;fi­lename=Levitra­.html]levitra maux de tete[/url] levitra maux de tete

Středa 17. 11. 2010 v 08:01

80 mg nexium gastroesophageal reflux disease [url=http://www­.fortia.org/twi­ki/bin/viewfi­le/Main/AnnaGer­man?rev=2;file­name=Nexium.html]80 mg nexium gastroesophageal reflux disease[/url] 80 mg nexium gastroesophageal reflux disease

Středa 17. 11. 2010 v 09:16

ebay ou xenical [url=http://twi­ki.exigo.ch/bin/vi­ewfile/Main/An­naGerman?rev=1;fi­lename=Xenical­.html]ebay ou xenical[/url] ebay ou xenical

Středa 17. 11. 2010 v 09:28

image viagra super active plus [url=http://www­.kmi.tugraz.at/twi­ki/bin/viewfi­le/Main/AnnaGer­man?rev=1;file­name=Viagra_Su­per_Active_Plus­.html]image viagra super active plus[/url] image viagra super active plus

Středa 17. 11. 2010 v 09:29

image viagra super active plus [url=http://www­.kmi.tugraz.at/twi­ki/bin/viewfi­le/Main/AnnaGer­man?rev=1;file­name=Viagra_Su­per_Active_Plus­.html]image viagra super active plus[/url] image viagra super active plus

Středa 17. 11. 2010 v 10:13

viagra au canada cialis levitra [url=http://www­.reefwatch.as­n.au/pages/bin/vi­ewfile/Main/An­naGerman?rev=2;fi­lename=Levitra­.html]viagra au canada cialis levitra[/url] viagra au canada cialis levitra

Středa 17. 11. 2010 v 11:13

alternative au viagra [url=http://www­.maresig.org/pub/TWi­ki/AnnaGerman/Vi­agra.html]alter­native au viagra[/url] alternative au viagra

Středa 17. 11. 2010 v 11:26

viagra ou levitra [url=http://www­.maresig.org/pub/TWi­ki/AnnaGerman/Vi­agra.html]via­gra ou levitra[/url] viagra ou levitra

Středa 17. 11. 2010 v 11:42

pepcid complet acid [url=http://www­.perlproject.or­g/twiki/pub/Ma­in/AnnaGermane/Pep­cid.html]pepcid complet acid[/url] pepcid complet acid

Středa 17. 11. 2010 v 12:27

achat cialis provigrax [url=http://pi­xar.escapestu­dios.com/demo/bin/vi­ewfile/Main/An­naGerman?rev=2;fi­lename=ProvigraX­.html]achat cialis provigrax[/url] achat cialis provigrax

Pondělí 6. 12. 2010 v 01:29

clomiphene success rates clomiphene success rates clomiphene success rates

Pondělí 6. 12. 2010 v 01:29

metronidazole longitud de onda metronidazole longitud de onda metronidazole longitud de onda

Pondělí 6. 12. 2010 v 01:29

flagyl veterinary flagyl veterinary flagyl veterinary

Pondělí 6. 12. 2010 v 01:29

clomid and provera clomid and provera clomid and provera