Blog

Co mám v klávesnici

5. 6. 2007

Zítra mi začíná školení. Tedy aby bylo jasno – já jsem tam ten, kdo školí, ne ten kdo je školen. Tento fakt s sebou nese některé výhody: třeba můžu mít přestávku kdy chci já. Nebo se nemusím hlásit o slovo když chci mluvit. Ale má to i své nevýhody. Nesmím během školení usnout, měla bych vždy vědět o čem je zrovna řeč a tak. A hlavně bych se měla připravit. Zítřejší školení jsem ještě nedělala…

Když si dělám přípravu na školení, vždy se mi na mysl vrátí má studentská léta. Je to podobné jako příprava na zkoušku. Člověk dělá cokoliv, aby oddálil moment, kdy bude muset nakouknout do materiálů. Včera jsem si vzpomněla, že bych měla přesadit kytky. Taky se nebývale intenzivně věnuji všem blogům co mám ve čtečce. A co takhle upéct dort? A nalakovat nehty bych si mohla. Nebo třeba napsat na blog článek úplně o ničem.

Teď zrovna čistím klávesnici. To byste se divili, co všechno se v ní najde. Vidíte… to by mohla být pěkná řetězovka. Něco jako ta s tím stolem nedávno. Mě stejně nikdo nikdy štafetu v žádné řetězovce nepředá, tak bude nejlepší, když si ji vymyslím sama. Pravidla jsou jednoduchá, podmínka jediná – musíte mít notebook, nebo externí klávesnici podobnou té notebookové. Zkrátka takovou, kde pod klávesami zůstává sajrajt a nejde vyndat. Vyčistěte si klávesnici a napište, co jste v ní všechno našli. Moje odpovědi:

vlasy krátké, vzpomínka na vlasy dlouhé (vida, to jsme taky chtěla blognou, jak jsem o ně přišla), spousta nedefinovaného prachu, šedé a bílé kočičí chlupy, zrzavé chlupy kocouří, kousek nehtu, jehlička z vánočního stomku a tuha do pentelky.

A co máte v klávesnici vy? Štafetu předávám prvnímu člověku, který napíše komentář „Klávesnici nemám a jsem v pohodě“ a taky prvnímu člověku, který se podiví nad tím, kde beru čas psát na blog, když přece proboha, zítra mám to školení!!!, případně mi připomene nějakou práci, kterou jsem slíbila udělat a rozhodně bych se jí měla věnovat spíš, než psaní ptákovin na blog. (nápověda pro klíčová slova: PyTexy, mod_rewrite, avatary, kočičí web, návod na šablonu na bloguje, fotky (ohňostrojů, koček, kopečků, lidí, …))


Soutěž pod čarou

Během čištění klávesnice mi odpadla klávesa s jedním písmenkem. Kdo uhodne která to byla, vyhrává třetí štafetový kolík! (-:

Komentáře k článku:

Úterý 5. 06. 2007 v 13:00

No vzhledem k tomu že jsem si před pár dny klávesnici luxoval výkonným vysavačem značky ETA, nenachází se v ní nic moc zajímavého nebo historicky cenného. Zato s obsahem prachového pytle vysavače jsem byl obeznámen velmi podrobně, protože hned v počátku luxování mi spolkl klávesy Play, Volume Up – což mě přimělo snížit jeho výkon.

Než jsem do pytle zanořil ruku, dlouho jsem zvažoval poměr mezi tím, jak moc tyto klávesy potřebuju (důležitější je Pause a Volume Down) a kolik jsem tak mohl předtím vysát pavouků…

p.s. už sis defragmentovala disk? A sledovala jsi poctivě defragmentaci až dokonce?

Úterý 5. 06. 2007 v 13:05

Haló! Je tady ještě někdo, komu se myšlenka PyTexy! líbí/hodila by se a přidal by ruku k dílu?

Navrhuju PyTexy! soustředění, párty, mýtinku či cokoliv jiného (nevím, jaké se teď používá správné substantivum pro sešlost více lidí). Přidá se někdo?

Když je PHP Texy! jednovečerové ™, tak bychom to komunitně™ mohli zvládnou za dopoledne a večer ještě zajít do hospody, ne :-)

Úterý 5. 06. 2007 v 13:20

Teď jsem se rozepsal o tomco tam mám, a přitom jsem nedostal kolíkem.

Věroši, to je dobrej nápad. Až David najde ten zdroj volnýho času, nejlépe nevyčerpatelnej, a pustí ho do světa pod GPL, tak bych se taky přidal :) Do tý doby se třeba naučím ten Python…

Úterý 5. 06. 2007 v 13:23

Věroš: začíná se nás na pyTexy sbírat čím dál víc, ale pořád je prd uděláno :) Tak co, začnem teda něco dělat ? :)

Úterý 5. 06. 2007 v 13:47

Jojo, zítra mám zkoušku :) A vůbec se mi vám do toho nechce a nebaví mě to :)

Nic proti Brnu, ale už bych se zas podíval domů (to už totiž bude volno).

Jo, já vím, že žvatlám, ale já mám přeci před zkouškou…

avatar
Lot
Úterý 5. 06. 2007 v 14:53

Žirafko, nevěřila bys, co všechno jsem se naučil, když se mi nechtělo se učit na zkoušky…

Nebýt zkouškových, asi bych se npaříklad nikdy nedozvěděl co se skrývá za slovy jako HTML, CSS, PHP nebo linux. A to všechno proto, že jsem se měl učit něco naprosto jiného :-)

avatar
Honzie
Úterý 5. 06. 2007 v 14:56

Zkusil jsem se podle tvé rady podívat do klávesnice (takové té obyčejné u stolního počítače). A mělas pravdu, bylo tam spoustu takových podivných gumiček + další nepořádek (nejčastěji drobky). Gumičky jsem vyhodil a je mi líp

Úterý 5. 06. 2007 v 20:37

šipka nahoru?

avatar
brum brum
Úterý 5. 06. 2007 v 21:39

klávesnici bych vysával přes nějaký hadr, kdo má pro ty klapky do vysavače lozit. povrch bych pak čistil navlhčeným hadrem s trochem jaru. zatím se mi na pracovní notebuk akorát práší, bo používám zásadně externí klávesnici – na té jeho bych nebyl schopný do tří pokusů zadat správně heslo. a je stejně taková divná.

kde je kočičí web?

Středa 6. 06. 2007 v 00:06

No… mně tam zapadly nějaké nápady. Ale lovit je nebudu. Stejně jsou to koniny. Se znám, ne?

Středa 6. 06. 2007 v 01:00

Ja se tam bojim podivat!

Středa 6. 06. 2007 v 14:16

Já klávesnice zásadně sprchuji. Je to nejjistější a nejčistější a žádný lux mi nemůže spolknout nějakou důležitou klávesu, jako třeba mezerník.

Středa 6. 06. 2007 v 22:30

Nemám klávesnici. Mám notebook.. ;-)

avatar
Lot
Středa 6. 06. 2007 v 22:46

Inspirovali jste mě – a po dlouhé době jsem si vyčistil klávesnici. K mému zklamání jsem však na žádné zajímavé předměty nenarazil – byla tam jen spusta vlasů, prachu a nějaké drobky (nejspíše od rohlíků).

A Když už jsem byl v tom, vlhkým hadříkem jsem se zbavil špíny na klávesách. Teď ta klávesnice vypadá nějak cize. Asi jsem si na ty skvrny zvykl :-)

Čtvrtek 7. 06. 2007 v 18:33

Ten svět je skutečně nějaký divný. Právě předevčírem jsem si říkal, co to čouhá z pod Q. Chvilku jsem se s klávesou o polodlouhý vlas přetahoval, potom jsem to nevydržel a vyňoupl ji. Hle, pod W je také něco.. když jsem měl vyndánu třetinu písmenek, tak jsem si říkal, že bych si je mohl vedle na stole rovnat, abych je mohl rychle vracet, kdyby mi přišel ten důležitý mail, na který jsem čekal..

Když jsem klávesnici z notebooku přemístil na stůl, tak jsem byl zklamán, že jsem krom mých vlasů a bílých kočičích chlupů nic zajímavého nenašel..

No a za dva dny (to jako teď) přijdu k Žirafce a ona ve stejný den dělala to samé.. Mimochodem, jak dopadlo školení?

Pátek 8. 06. 2007 v 17:34

Tak nevim, když jsem před rokem napsal tohle , tak mi kamarád vynadal, proč dávám na internet fotky věcí, který vypadaj jak kdybych je vytáhnul bezdomovci z p*dele (doslova).

Teď mám teda klávesnici novou, ale stejně bych jí raději neotvíral.

avatar
Martin Mejstřík
Sobota 9. 06. 2007 v 13:03

Tento příspěvek mi drobet sáhl do svědomí, tak jsem se jal klávesnici po hodně dlouhé době čistit a:
tuha do pentelky, kancelářská sponka (nechápu, jak nemohla ničemu zavazet), popel z cigarety (a to už skorem rok nekouřím) a různé vzorky mého počítačovo-svačinového jídelníčku sahající do prehistorie mé klávesnice…

Opravdu se stydím – a to zase až takové čuně opravdu nejsem.

Sobota 9. 06. 2007 v 21:43

Je tam tma a čvachtá to, raději tam nepolezu. Taky by to mohlo dopadnou nějakou nevysvětlitelnou ekologickou katastrofou pro tamější obyvatelstvo. Jako tehdá na koberci.

Neděle 10. 06. 2007 v 18:42

2dgx> Já defragmentaci nemám, protože mám Linux a jsem v nepohodě.

2Věroš, rarouš, Stibi> Myšlenka Pytexy workshopu se sice v těchto komentářích už nerozvine, ale v nešich srdcích bude žít dál. Něco vymyslíme a svoláme!

2DeadEgghead> Chápu (-: doufám, že jsi dopadl na zkoušce líp, než já na školení…

2Lot> Věřila (-; Jak si myslíš, že jsem se dostala k počítačům já? Dělala jsem původně medicínu, ale tak strašně se mi nechtělo učit na zkoušku z histologie, že jsem se radši naučila na přijímačky na informatiku (-:

2Honzie> Gumičky? to je divný. asi rozeberu i tu velkou klávesnici. Teď ale ne. Až před dalším školením.

2Nena> Těsně vedle. Teda vlstně ne. Úplně mimo. Je to na druhé straně klávesnice. Ale snaha se cení a oceuju taky, že jsi to netipla na backspace (-;

2brum brum> Kočičí web není… Ale časem bude (-: Jinak dobrý nápad s tím hadrem.

2Roj> Nekecej. Ve skutečnosti nemáš klávesnici a bojíš se, abys nedostal štafetu (-;

2Lokutus> Sprchuješ i notebook?

2Filosof> A notebook nemá klávesnici? Štafetový kolík na tebe (-;

2xom> skutečně nějaký osud (-; asi nevědomky jsi uhodl to písmenko, co mi odpadlo – „Q“.

2Tonda> jj, taky jsem přemýšlela, že to vyfotím, ale pak jsem si radši řekla, že takový nechuťárny sem dávat nebudu.

2Martin Mejstřík> To není projev toho, že jsi čuně. To jen znamená, že hodně pracuješ na počítači. (-;

2Mordae> ((-:

avatar
Honzin
Neděle 10. 06. 2007 v 19:59

Nemáš v klávesnici i nějaký chlupy z rozkroku, který se tam dostaly kdž onanuješ u péčka? :)

Pondělí 11. 06. 2007 v 00:46

2Honzin> Přemýšlím, co ti na tuhle debilní otázku odpovědět. Původně jsem chtěla použít protiotázku „A ty?“, ale NE!, opravdu to nechci vědět. Nakonec jsme se tedy rozhodla použít Rojův skvělý návod na odpovídání na nepříjemné otázky. Takže:

  1. jak jsi přišel na to, že mám v rozkroku chlupy?
  2. jak jsi přišel na to, že onanuju?
  3. jak jsi přišel na to, že sleduju porno?
Pondělí 11. 06. 2007 v 14:27

2Žirafka> Myšlenka PyTexy neusnula :-) Začal jsem se v něm pomaličku přehrabovat a pronikat dovnitř.

Pondělí 11. 06. 2007 v 20:53

Pěkný obsah klávesnice a to prý máme ještě přidat tisíce roztočů.

Honzin> to je ubohý koment…

avatar
Honzin
Pondělí 11. 06. 2007 v 21:56

Já myslel že jsi chlap. Tvůj článek je psán v mužském rodu. No a:

  1. každý má v rozkroku chlupy
  2. Onanuje každý, a kdo říká že ne, ten onanuje nejvíc
  3. Když onanovat, tak u porna. U fotek přírody těžko budeš onanovat

A víš co. Zakládám další řetězovku a předávám ti štafetu. Zní – „vyfoťte si svůj nahý rozkrok“.

Úterý 12. 06. 2007 v 00:05

Honzine, jestli nepoznas zenskou, zustan nadosmrti u toho onanovani a omez pisemne projevy na minimum. Ve vlastnim zajmu.

Úterý 12. 06. 2007 v 00:12

„Nesmím během školení usnout, měla bych vždy vědět o čem je zrovna řeč a tak. A hlavně bych se měla připravit. Zítřejší školení jsem ještě nedělala…“

Mužský rod jak vyšitý.

A Roj si stěžuje, že nemá žádné komentující tupce. Žiraf, přepošli mu Honzina jako štafetu! (Ale ať si ji nechá.)

avatar
milankowww
Úterý 12. 06. 2007 v 14:31

skvele ako sa vsetci trapite nad tym co napisal a nie nad tym, co napisal :)

kazdopadne, neviem ako u vas, ale u mna sa prakticky vzdy vyskytuje klavesnica na uplne opacnom konci cloveka, ako zmienene chlpy. Viem si ju predstavit pod hlavou (vlasy, jedlo, sliny), ale naco by niekomu bola pod panvou??? Ved je to tvrde a koza zachytena medzi klavesami stipe!

ale ako vravi klasik, kazdy ma v rozkroku chlpy… obcas mi po klavesnici beha psik a naozaj, ma ich tam. Cierne aj biele. Pod C a G som mal tmavy a pod J svetly.

Pre naturalistov odporucam nahadzat klavesy do roztoku s cistiacim prostriedkom a tyzden fungovat bez nich. Ked som mal velku PeC, spravil som si k tomu temu s prirodnym pozadim a polopriehladnymi terminalovymi oknami bez okrajov. Ale v svetle modernych vymozenosti by sa k tomu viac hodila http://www.artlebedev.com/…ing/optimus/ .

Zirafka, dik moc za kecup a ryby :)

avatar
Honzin
Úterý 12. 06. 2007 v 21:16

Nena: Četl jsem jen nadpis a první větu, kde je

„Zítra mi začíná školení. Tedy aby bylo jasno – já jsem tam ten, kdo školí, ne ten kdo je školen.“

Je tam psáno „TEN“. Kdyby byl žirafka ženská, napsala by „TA“, čili by věta zněla:

„Zítra mi začíná školení. Tedy aby bylo jasno – já jsem tam ta, kdo školí, ne ta kdo je školena.“

Nevědomky se tak pan žirafka prozradil, je to muž, který se tváří že je žena a vás tady na blogu jen tahá za nos.

Pátek 15. 06. 2007 v 06:01

2Honzin: Ten jako člověk… a ne ten jako pán, muž nebo chlap…