Blog

Sháním generátor nadpisů

2. 6. 2007

Po dlouhém čase jsem si zase trochu vylepšila blog. Změny jsou dvě, jedna skrytá, jedna viditelná. Skrytá změna se nachází v CSS souboru, odkud jsem konečně odstranila resetovnání hvězdičkovým selektorem. Po několika týdnech nerozhodnosti v této zásadní otázce života, vesmíru, webdesignu a vůbec jsem se definitivně přesvědčial, že hvězdičkový selektor je opravdu ošklivá věc. Nastrkat všude ty správné marginy a paddingy byla fakt fuška. Myslela jsem, že nechám aspoň globálně vynulovaný border, ale houby. Formuláře nesnesou ani toto. Takže děti, zapamatujte si – hvězdičkové resetování je špááátné, ááááno!

Doufám, že ten předchozí odstaveček nikoho neodradil od dalšího čtení i přesto, že se hemží výrazy, které se na ZŠ neučí. Další novinka je totiž podstatně jednodušší na pochopení. Vyměnila jsem implicitní avatar pro uživatele, kteří jej nemají nastavený.

Původně to byla ikonka ve stejném stylu jako jsou ty nahoře a měla znázorňovat bezpohlavní bytost. Minulý pátek mi ale osud zasadil těžkou ránu, když jsem se dozvěděla, že na té ikonce jsem prý já. Vzhledem k tomu, že se z profilu téměř vůbec neznám, ale i tak se ani z tohoto úhlu pohledu nepovažuju za osobu bezpohlavní, pro jistotu jsem se ještě zeptala manžela. Tíha osudu na mě dolahla podruhé, když mi řekl, že si myslel, že to tak je schválně. Že to mám být já. Achjo…

Takže pečlivě vypilaný avatar letěl do koše a já jsem udělala nový, vtipný a mě doufám nepodobný, který má ovšem jednu vadu na kráse, a to tu, že zřejmě porušuje nějaká autorská práva. Pokoušela jsem se najít autora původního obrázku, ale je uveden na tolika místech jako ilustrační bez udání zdroje, že nevím jestli je to ještě v lidských silách. Kdybyste měli nápad, jak se autora dopátrat, prosím sdělte mi to v komentářích.

Na závěr ještě krátká zpráva z akce, která mě k změnám nakopla. Mrzí mě, že se o setkání, které se konalo minulý týden, nezmínil ani jeden z přítomných elitních blogerů. Nebudu tedy trhat partu a zmíním jen některé věci, které bych nerada zapoměla a jednu, kterou bych zapomněla ráda, ale když se mi to nepovede, tak to může být také k dobru věci.

  1. ochutnala jsem nejlepší víno mého života. Ledové víno Terranova. Jen tak pro zajímavost: konzumace několika špičkových vín z Iziho archívu probíhala v parku pod Petrovem. Lehce avangardní zážitek (-;
  2. moji knihu Transcending CSS má teď Kahi. Teda asoň doufám. Naposledy jsem se pro ni vracela nad ránem do vietnamského bystra. Ti mladí dneska nic nevydrží.
  3. v zahradce restaurace Grill bar Amsterdam na Panské ulici v Brně jsem si dala salát s čerstvým špenátem a kuřetem. Ve špenátu byl písek a také červík dlouhý necelý centimetr, ale velmi vitální.

Komentáře k článku:

Sobota 2. 06. 2007 v 03:43

Jak to myslíš, to „alespoň doufám“? Dyť je přece vyportrétovaná v posledním článku! Nebo myslíš že je to fotomontage?

Jinak s tím vietnamským bistrem, to byla osudová chyba. Kdybych ti jen dokázal autenticky podat jak moc mi po tom bylo zle…

Sobota 2. 06. 2007 v 06:28

Tady alespoň člověk vidí, jak efektní je lobbování na společenských akcích :-)

No když tě mrzí, že se žádný elitní blogger nezmínil, na mě bys měla být namrzená hned dvakrát, protože Kahi už to měl skoro bloglé, už měl napůl zmáčklé tlačítko „Publikovat článek hned včil“ a jsem mu to nejspíš rozmluvil. Že koho by jako zajímalo, jak si někdo užívá, jak si popíjí extraluxusní vína za příjemně teplé jarní noci pod širým nebem v parku pod pianem a přitom pomlouvá prakticky celou českou internetosféru. Bez pikantností je takový článek poloviční, ne-li čtvrtinový.

Sobota 2. 06. 2007 v 09:30

Není ta fotka z nějaké knížky o programování pro děti?

… a ta hodinová cesta domů pěšky, to se mi taky moc líbilo. :-)

Sobota 2. 06. 2007 v 10:23

Jak ten nový avatar nezapadá do stylu stránky, mám sklony si ho spojit s prvním komentujícím, a ono jich je víc… Ale předpokládám, že si zvyknu, holt, žejo.

Ale ti autoři komentářů jsou tu stejně nevýrazně, a just jo.

Sobota 2. 06. 2007 v 11:21

kahi> Kdybych ti jen dokázal autenticky podat jak moc mi po tom bylo zle…
Ne, do komentaru mi prosim nezvracej!!! Ja ti verim (((-:

Jo a te knizky jsem si predtim nevsimla. Ale jak se tak divam, tak se nedrzis mych instrukci, abys odkladal caj na prislusne vyznacene misto na obalu. Kahi, kahi… takhle by to vazne neslo. To bychom nebyli kamaradi (((-;

2dgx> jojo… pod pianem. ty sis to spletl se Spilberkem, doma jsi to pak spatne nahlasil a ja jsem musela uvadet ty zalezitosti tykajici se polohy na pravou miru. (-;

2Věroš> Pche. Hodinova prochazka domu. Co to je proti tomu, kdyz cekas v 7 rano na nadrazi na salinu a kazdejch pet minut se chodis koukat kdy uz pojede, protoze cedule, ze dneska zase jezdi jinudy vyvesuji az o tristvrte na osm…

2DeadEgghead> Ještě s tím zkusím něco udělat. Ale ten obrázek se mi líbí. Toho se jen tak nevzdám!!! (-;

Sobota 2. 06. 2007 v 13:57

Já se děsně stydím, ale nemůžu na to přijít… Jak tam dostanu jiný obrázek? .)

Sobota 2. 06. 2007 v 15:54

2DeadEgghead> Zitra o tom napisu clanek. Vydrz! (-:

Sobota 2. 06. 2007 v 20:04

tak test krabice bude tu fungovat gravatar.com?

njn, měla bych asi počkat taky na zitřek :-)

Neděle 3. 06. 2007 v 01:17

Me se najednou udelal nazor… je to hrozny, ale proste ho mam a nejde to octranit. Ja ho sem asi musim dat!

Vubec se TO sem nehodi, Ziravka z profilu byla mnohem hezci :-)

avatar
milankowww
Neděle 3. 06. 2007 v 23:28

Nepaci. Objednavam si hnedu netienovanu zirafku s bezovou krabicou na hlave, bielym pozadim, hranolky a kecup. Dakujem :)

Pondělí 4. 06. 2007 v 01:17

Fajn, tak mail nefungoval (to jsem u zkoušel už před nějakou dobou), tak web asi nakonec ano, jen to tomu chvíli trvalo (a já si mezitím stihl postěžovat) :)

Pondělí 4. 06. 2007 v 01:27

Aha… jsem vam zapomenla rict, ze s tim nic nenadelate… (-;

Pondělí 4. 06. 2007 v 03:28

2DeadEgghead> On bude totiz problem v tom, ze mam zapnute kesovani, takze to trva cca 2 dny, nez si blozik vsimne, ze mas jinou ikonku… Ovsem staci rict a muzu udelat zmenu hned (-:

Pondělí 4. 06. 2007 v 03:30

2milankowww> Kdyz jsi tak hezky podekoval, tak aspon ten kecup jsem nejakej nasla: