Blog

Microsoft mi zlomil nohu

26.1.2007 v 5:30 PM

Nějak si poslední dny nejsem jistá, jestli jsem si vůbec někdy chtěla psát blog. Ale celkem jistě vím, že jsem nikdy nechtěla mít blog, který chcípne po třech příspěvcích. Zákony schválnosti ale fungují neúprosně, takže když jeden den napíšu, že pokračovat budu zítra, je celkem logické, že hned následující den dostanu spoustu práce, budu muset přeinstalovat počítač a další radosti.

Dostala jsem nabídku programovat pro Windows. Pro mě jako (téměř) rodilou Linuxačku něco dost abstraktního. Ale C/C++ umím, tak co. Kývla jsem na to, pustila se do práce a přede mnou se začalo den ode dne stále zřetelněji zhmotňovat strašidlo Windows:

Zděšení první: kvůli Windows a Visual Studiu musím koupit nový disk a paměť
Zděšení druhé: Pletou se pojmy „klíč“, „podklíč“, „hodnota“ a „data“ jen mě, nebo i těm programátorům, co psali dokumentaci?
Zděšení třetí: V té několikagigové dokumentaci k Windows API nic není!
Zděšení čtvrté: Některé věci v registrech nejdou smazat, ani když moc chcete.
Zděšení páté: Administrator není root.
Zděšení šesté: Proč se stejné věci nachovají pořád stejně?
Zděšení sedmé: Prý mi pomůže kniha Windows Internals. Jenomže to PDFko má 900 stran a navíc zabezpečení proti vytisknutí.
Zděšení osmé: Žádám o radu Ondru Krajíčka. Prý se bude muset v klidu zamyselet.
Zděšení deváté: SetupDiEnumDe­viceInterfaces(): Co je to proboha to GUID?
Zděšení desáté: Všudypřítomná odpověď: co se divíš, to je prostě Microsoft.
Zděšení jedenácté: Nevěděla jsem, že mám takovou sílu, když se naštvu. Vždyť jsem s tou židlí jen tak trošku praštila…

Na téhle (staré, ale bytelné) židli vedle mě sedávala při práci kočka. Ten její vyčítavý pohled. „Co jsi mi to udělala se židličkou?“ Po pěti minutách jsem navíc zjistila, že jsem tu nohu zlomila o vlastní nohu. Au, au. Bolí to a je to modré…

Omlouvám se všem zainteresovaným, ale tohle fakt vzdávám. Na programování ve Windows ztrátka nemám nervy. Za trest opíšu stokrát „Nebudu programovat ve Windows a rozbíjet židle!“. `for)); do echo „Nebudu programovat ve Windows a rozbíjet židle.“; done`

P.S.: No a konečně tu máme design! (pro některé – nekteří designem pohrdli). Ještě to bude trošku designovanější, ale to přijde až ruku v ruce s dalšími funkcemi. Že by už komentáře? No uvidíme…

Komentáře k článku:

Neděle 25. 02. 2007 v 22:21

Promiň, promiň a stokrát promiň, že jsem myslel, že jsi to zabalila. Navíc když se teď dgx vrátil… :-)

Tuhle zkušenost Ti nezávidím. Já mám jen takové mizivé vzpomínky na rané děství (tak dva roky zpět), kdy jsem se snažil z Windows vydolovat ve Visual Basicu seznam přihlášených uživatelů (resp. přihlášeného uživatele). Bohatě mi to stačilo.

Mimochodem, taky milovnice BASHe? :-)) Stačí jen for; do echo …; done :-)

Pondělí 26. 02. 2007 v 00:02

2mordae> hehe… ty sis myslel, ze jsem to zabalila? no… pokud sis to jen myslel, tak mi to nevadi. Pokud se to projevovalo i jinak nez jen myslenim, tak by me zajimalo jak. Neco mi uniklo? (-:

diky za doplneni informaci o BASHi… To jsem nevedela. Vetsinou pouzivam na takovehle veci jen VIM makra.

ale vis, co mi trochu dela starosti? ta tvoje ikonka… Je na ni pri zobrazeni v nejake jine velikosti i neco videt, nebo ma skutecne vyvolavat pocit terminalu s rozsypanym fontem?