Blog

Perspektivní blog ze žirafí perspektivy

15.1.2007 v 5:30 PM

Prý psát si blog není nic složitého. Prý si tak můžete vydělat i majlant. Podle odborníků dokonce snad i polovinu z toho, na co si přide zedník! No není to super?! Samozřejmě, že není. Tato úskalí reklamy na blogu mají inteligentní blogerky jako já už dávno zmáknuté. Za každý vydělaný cent dostanete komentář s přáním, abyste se s ním udávili a ke každému dolaru jako bonus poznámku, že úroveň blogu klesá.

Když máte vysoké cíle – jako třeba stát se osobností roku a přitom stejně jako já nemáte šanci protlačit se tam díky délce svého penisu (než se nad mými výrazy pohoršíte, koukněte sem), je potřeba k blogování přistupovat obezřetně. Také dostat blogerskou štafetu od slavného blogera, je velká zodpovědnost. Nemůžete hned začít psát o ptákovinách. (Já o havranech, Roman o papouškách).

Vědoma si závažnosti situace a zodpovědnosti za vlastní blogerský osud, rozhodla jsem se popřemýšlet o prioritách. Dovolal se nám do studia posluchač … ale houby, domailoval se nám čtenář, který bohužel není z Brna, protože jinak by se šel podívat na havrany. Přímá reakce vždy potěší a tak jsem chvíli přemýšlela, že bych dnes založila komentáře. Myšlenku jsem ale zavrhla vzhledem k nebezpečí zbloudilých komentářů z blogů používajících AdSense a také se obávám, že by se mi tu sešlo přiliš mnoho tipů na to, jaký blogovací systém mám používat. (K tomu, že to nakonec nebude žádný a proč, se snad ještě dostanu.) Nakonec jsem se rozhodla uspokojit nesmělý HTTP dotaz na soubor rss.xml, který se mi objevil v error logu a také odměnit 30 nadšenců, kteří si z RSS čtečky ještě stále nevyřadili můj dávno zapomenutý starý blog. Ode dneška můžete být o nových článcích informování pomocí RSS. Čtení přes RSS čtečku má ještě jednu výhodu – bude Vás méně iritovat, že tu stále ještě není žádný design.

No a teď bych ráda sfoukla naráz pár věcí, které mám ještě na srdci. Všecko souvisí se vším. Takže design ještě není proto, protože jsem si šila šaty na ples. A s výslednými šaty jsem se zde samozřejmě chtěla pochlubit. Původní idea byla doprovodit chlubení tutoriálem „Jak na velké večerní šaty“ pro začínající švadleny, ale obávám se, že moje obecenstvo není profilované tímto směrem. (I když například Honza Bažant projevil zájem o články o vyšívání). Takže rady pro začínající švadlenky shrnu do jedné věty: zkuste taft, skvěle se z něho šije a vypadá velmi efektně. A psaní o šatech spojím s vysvětlením proč se na webu bráním používání hotových softwarových řešení. Ale to až zítra, protože dneska už by to nikdo nečetl. (-:

No na co ještě čekáte. Pro dnešek padla. (-: Takže šup s odkazem do čtečky. No tak. Nedejte se dvakrát pobízet. A zítra přijďte zase! Budu se na Vás těšit.