Blog

Některý věci nevysvětlíš…

6. 8. 2006

Tak se mi povedla před pár dny super věc. Hledala jsem jeden vtipný článek na jistém blogu. Pamatovala jsem si z něho jen tolik, že obsahoval slovo „sex“ a jméno přítelkyně autora dotyčného blogu nebo možná jen slovo „přítelkyně“. Opakuji, že článek byl vtipný a uvedená slova tam nebyla v souvislosti. Udělala jsem to, co bych udělala kdykoliv, když něco hledám – zadala jsem do vyhledávacího políčka na prohledávaném blogu postupně ta tři slova. Nic. Tak jsem zkusila zadat tentokrát různé kombinace do Google s přídavkem „site:ten.blog“. Zase nic. Pak jsem si téměř zároveň uvědomila dvě věci a provázela je výběrem z top ten neslušných nadávek na svou adresu. Jednak ten článek jsem vlastně vůbec nečetla na blogu, který jsem prohledávala, druhak že si o mě pomyslí autor blogu, až si bude prohlížet statistiky přístupy na stánky, něco moc zajímavého.

V dnešní době existuje spousta zajímavých možností, jak se dozvědět kdo vám chodí na stránky, co tam dělá a co hledá. Já osobně používám Toplist a v poslední době i Google Analytics a bohově se bavím. Ale stejně se může někdo bavit nad mým počínáním, případně nevěřícně kroutit hlavou. Po onom zvláštním hledání trochu trnu, co si o mě dotyčný pomyslí pokud zjistí, že ty zvláštní slovní kombinace jsem hledala já. Připomělo mi to ten fousatý vtip s kozou:

Chlapík sedí na baru, kouká do skleničky a každou chvíli zamumlá: „Některý věci nevysvětlíš!“ Pak do sebe kopne zbytek skleničky, objedná další a tak stále dokola. Vrchní za barem to už nevydrží a ptá se „Co si to tam pořád mumláte, co nejde vysvětlit?“ Chlapík zvedne hlavu a povídá. „No podivejte, jdu dojit do stodoly kozu. Dám pod ni kyblík a ona mi do něj mrcha kopla pravou nohou. Tak jsem ji tu nohu přivázal kusem provazu k traktoru. Vohnu se k ní dolů a bum, kopla mi do kyblíka druhou nohou. Sundal jsem pásek a druhou nohu ji přivázal k vratům. A ta potvora mi do toho kyblíku spustila vocas. To uz me dopálilo, strhnul jsem kšandy a vocas jí přivázal k trámu nad sebou. No a v tom mi spadly kalhoty a vešla manželka. Některý věci nevysvětlíš!

No co. Stalo se. Teď mě ale omluvte. Jdu vyjímečně spát večer. Zítra odjíždím do Západních Čech pomáhat do romské romské komunity pod křídly sdružení Český západ. Nebojte se, už jsem tam byla a vím do čeho jdu. 16. srpna jsem zpátky. Doufám, že s dobrým pocitem a spoustou zážitků.