Blog

Nahatý den zdravého sexu

5. 4. 2006

5.4. je opravdu zajímavý den. Letošní je pro anglosasy ještě zajímavější o to, že se dočkají krásného času 01:02:03 04/05/06 My středoevropané si ještě měsíc počkáme, protože nejsme takové trubky, abychom psaly datum ve formátu měsíc/den/rok.

Krom toho mě dnes podivil výzor některých stránek a s radostí jsem se k nim přidala. Dnes je annual CSS naked day alias „den nahatých stránek“. Vzhledem k tomu, že jsem svoji stránku vystavovala nahatou delší dobu, nebylo pro mě až takový problém znovu ji na jeden den „svléknout“.

Nevím, jestli to má nějakou souvislost, ale taky jsem se dnes na jiném blogu dočetla, že je mezinárodní den zdravého sexu. K tomuto významnému dni cituje jej bývalý dialog, ze kterého mě pobavily první věty:

A prečo sa potom každý muž (skoro) na to pýta, či žena bola?
Dokonca aj tí, čo boli prítomní celý čas…

Šla jsem odpoledne na zdravotní (nesexovou) procházku a přemýšlela jsem o tom, co může znamenat sousloví „zdravý sex“. Připadá mi to podobně uhozené jako „komfortní sex“, který vnucuje svým pacientkám moje gynekoložka a mastí si přitom pořádně vlastní kapsu na provizi z hormonální antikoncepce.

Na komfortní sex mám svůj názor, ale jak vypadá zdravý sex, tím si pořád nejsem jistá. Google mi na to našel knížku od doktorky Miriam Stoppardové. Tato dáma mě provázela i mým dospíváním v knížce „Dospívajícím dívkám“, kterou jsem měla schovanou v knihovničce za Jiráskem.

Nemůžu říct, že by tato kniha mě, nebo mojim rodičům nějak ulehčila dramatické žirafí dospívání. Ve svém dalším vývoji tedy neplánuju další použití knížek doktorky Stoppardové – Zdravé dítě, Zdravá žena, Zdravé hubnutí či již zmiňovaný Zdravý sex. Musím se dokonce přiznat, že bych se do nich bála i nahlédnout, abych náhodou nezjistila, že nejsem zdravá žena se zdravým sexem, ale dokonce i že to, jak hodlám jedou zacházet se svým dítětem odporuje zásadám v knize Zdravé dítě. Ale doufám, že moje děti, i když budou mít pubertu tak náročnou jako já, nebudou knížky pro dospívající muset schovávat, nebo ještě lépe, že je nebudou potřebovat vůbec. Že by výchova ke zdravému přístupu k sexu? A nemohl by to být potom ten zdravý sex, svatý grál mého dnešního spotu?