Blog

Konečně…

31. 3. 2006

Tak konečně jsem „s tím“ něco udělala. Tím „tím“ se myslí tyhle stránky. Co mě k tomu dohnalo? Zajímavá věc. Nechala jsem se zařadit do testu XHTML a CSS, který na svém blogu vyhlásil Dero. Kdo si ale myslí, že jsem web dodělávala, abych se zdokonalila v XHTML a CSS, tak si to sice myslí dobře, ale ne docela. Doma mám totiž permanentně „téměř dodělanou verzi“, na jejímž dalším zdokonalování se učím, ale dodělat a zveřejnit svůj věčný nedodělek mě donutilo až to, že mě Dero označil v přehledu přihlášených za blogerku a webdesignerku. Obojí poslední dobou moc neplatí, nebo to aspoň není vidět, tak jsem chytla na poslední chvíli příležitost za pačesy a dodělávala, co se dá, aby bylo i něco vidět, když sem teď bude chodit i někdo „cizí“. Prostě takový úklid před návštěvou.

Moje tempo v doděláváni pak rapidně zrychlila ještě jedna věc. I přes to, že jsem dělala test až mezi posledními, umístila jsem se průběžně na 2. místě. Juchůůů. Radost obrovská, ale upravování webu se teď roztočilo na plné obrátky. Co kdyby sem přišel někdo, kdo by mě chtěl zaměstnat jako webdesignerku a web koderku!!! Chcete mě zaměstnat? Nebo pro mě máte nějakou zakázečku? No to je báječné. Napište mi, určitě se nějak domluvíme (-; Takže jsem momentálně parciálně happy, protože je to sice super, ale na druhou stranu, jak se znám, tak mě ti zbývající dva lidi předběhnou a skončím na čtvrtém místě – tedy prvním anonymním.

Jestě něco k tomu pseudo redesignu: Předělala jsem původní stránky do úplně CSS vzhledu, což byla dost makačka. Ti, co to ocení se můžou podívat, jak vypadá stránka nestylovaná a hádat kam se podělo menu tvořené pomocí seznamu. Pracovala jsem pod Linuxem s Operou a bála jsem se, až web poprvé uvidím v MSIE. Naštěstí to nebylo tak strašné. Stačilo pár „popostrčení“ pomocí IE hacků a bylo. Jediné co fakt nešlo, byli čtverečky před nadpisy, tvořené vlastností pozadí. To mi ale až tak žíly netrhá, takže jsem to v IE prostě zrušila. Vrásky mi ale dělá Konqueror, který má stejný problém s relativním pozicováním jako MSIE, ale nevím na něj žádný speciální hack. No a netuším, jak web vypadá pod Macíkem. A vůbec. Ještě spousta dalších TODO:

  • --zvalidnit CSS – oddělit IE hacky a normální styly--
  • zkontrolovat pod Macem
  • zaktuálnit zbytek sekcí, co jsem nestihla
  • napsat konečně něco o kočkách + fotky (hlavně)
  • udělat „doll site“
  • --implementovat RSS kanál--
  • implementovat komentáře
  • a další…

Nejhorší na tom je, že když se teď – po třech(!!!) letech „zrání“ tohoto layoutu a týdnu intenzivní redesignace (cca 100 hodin), podívám z dálky, tak se mi prostě můj web nelíbí… A vám? napište mi do guest booku. Budu ráda. Taky pokud máte nějaké připomínky, postřehy, divné screenshoty rozjetého layoutu – napište mi.

Děkuji za pozornost a těším se na shledanou ((-: