Blog

Všichni nemusí jednat logicky

23. 5. 2002

Podíval se na ukazatel cesty. Jedna šipka ukazvala do Quirmu, druha do Ankh-Morporku. Věděl toho dost, aby si vybavil, že Ankh-Morpork je obrovské město postavené na písku a jílech, takže nezajímalo rodinné druidy. V Ankh-Morporku to pravděpodobně za moc nestálo.

O Quirmu toho nevěděl skoro nic, jen to, že leží na pobřeží. Cesta doQuirmu nevypadala příliš používaná, zatímco ta do Ankh-Morporku byla hluboko vyšlapaná.

Bylo by lepší vydat se do Quirmu, aby se člověk přiučil městskému životu. Nebylo by špatné zjistit, jak se chovají a myslí městští lidé, a teprve potom se vypravit do Ankh-Morporku, o němž se říká, že je největší město na světě. Bylo by rozumné najít si v Quirmu nějaké zaměstnání a našetřit si nějakou tu korunu na cestu. Bylo by logické naučit se chodit, než začne běhat.

Všechny tyhle věci Impovi diktoval selský rozum, a proto se pevným krokem vydal přímo k Ankh-Morporku.

Terry Prachett – Těžké melodično

Už se několik dní těžce rozhoduji, jestli po dvouměsíční nepřítomnosti ve škole a při celkem neuspokojivém stavu nemám přerušit studium na tenhle semestr, abych nemusela dělat zkoušky. Včera jsem to probrala s našima a s babičkou. Myslí si, že by bylo rozumné přerušit.

Dnes jsem o tom talkovala s Oozym a taky jsem se shanela po Wwweckovy, abych se ho zeptala. Wwwcka jsem sice nesehnala, ale za to se ke me hlasilo par lidi na fornaxu. Tak jsem se jich taky optala. Všichni si myslí, že nejrozumnější by bylo studium přerušit. Ještě jsem si to nechala potvrdit od několika přátel na telefonu. Ano bylo by rozumně a logické přerušit studium. Taky si to myslím…

A proto jsem si hned po rehabilitaci naplánovala zkoušky, zapsala jsem se na ně a pustila se do učení (((-;

P.S.: to, co je v nadpisku jsem si dnes přečetla v jednom ženském časopise. Bylo to jako čtvrtý bod u desítky zásad proto, abyste bez rozčilování dosáhli toho, co chcete. Tahle rada mě velmi oslovila.

P.P.S.: Ten časopis se jemnuje Svět ženy a stojí pouze 9,90 Kč. No nekup to, když je to tak levný. (-:

P.P.P.S.: A každý měsíc 8 nových receptů do vaší sbírky (((-;